eur:
413.98
usd:
396.34
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Dakka, 2017. július 28.Rabeja és Rokeja Iszlam, a fejüknél összenőtt sziámi ikerpár egy dakkai kórházban 2017. július 28-án. Az egyéves ikerpárra kivizsgálások sora vár, hogy végre lehet-e hajtani rajtuk a bonyolult szétválasztó műtétet. (MTI/EPA/Abir Abdullah)
Nyitókép: MTI/EPA/Abir Abdullah

Kulcspillanatához érkezett Pesten a bangladesi sziámi ikerpár élete

Budapestre érkezett az a fejüknél összenőtt bangladesi sziámi ikerpár, akiknek a szétválasztását a világon egyedül a Cselekvés a Kiszolgáltatottakért Alapítvány magyar orvoscsapata vállalta.

A kétéves ikerpár azért érkezett Magyarországra a hétvégén, hogy a végleges koponyaszétválasztáshoz szükséges diagnosztikai és előkészítő vizsgálatokat elvégezzék, valamint a speciális plasztikai sebészeti műtét, a szövettágítók beültetése megtörténhessen - mondta el az InfoRádiónak Csókay András idegsebész, az orvoscsapat tagja.

Kifejtette, a szövettágítás száz napig tart majd, és a Semmelweis Egyetemen végzik el.

"Utána jön majd

a végleges szétválasztó műtét. Még bizonytalan, hogy ez hol lesz. A személyi feltételeket mi biztosítjuk, nyilván nehezebb megtalálni a tárgyi feltételeket, három hónapos távollétet nem tudott az orvoscsoport vállalni"

- utalt arra Csókay András, hogy a hozzátartozók azt szeretnék, hogy a műtétet Bangladesben hajtsák végre.

A három fő szakaszból álló műtétsorozat első részét, a fő agyi szállítóhálózat érfalon belüli, úgynevezett endovaszkuláris úton történő, két lépcsős szétválasztását Hudák István idegsebész vezetésével végezte el sikerrel az orvoscsapat tavaly februárban és augusztusban Bangladesben.

A harmadik szakaszt, az agy és a koponya végleges szétválasztását Csókay András idegsebész irányítja majd.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×