A Honani Földrajzi Múzeumban őrzött fosszíliának a Beibeilong sinensis (Kínai sárkánybébi) nevet adták a múzeum kutatói, akik a Nature Communications tudományos szaklap keddi számában jelentettek meg tanulmányt.
Az embrió mindössze 38 centiméteres, és mivel a mellette lévő megkövült tojások legnagyobb darabjai 40-45 centisek, az állat beleférhetett egy ekkora tojásba - vélik a kutatók, akik szerint a magzat még a tojásban elpusztulhatott, bár nem találtak rajta tojáshéjat. Egy óriás oviraptoroszauruszról lehet szó, mert az ilyen méretű tojásból kikelt más őshüllők akár egytonnásra is megnőhettek.
A honanihoz hasonló, 89-100 millió éves, vagyis késő krétakori tojásokból sokfelé találtak Ázsiában és Észak-Amerikában, ami arra utal, hogy a faj általános elterjedt lehetett, ugyanakkor mindeddig nem találtak elegendő megkövült csontvázat a faj azonosításához.
A Baby Louie becenév, amellyel az apró madárszerű dinoszauruszkövület híressé vált, egy Louis Psihoyos nevű fotósra utal, akinek fényképeivel a National Geographic magazin a felfedezésről 1996-ban megjelent cikkét illusztrálta.