eur:
390.72
usd:
364.15
bux:
68408.06
2024. április 30. kedd Katalin, Kitti

A felhők közül csapott le áldozataira az óriásmadár

Megtalálták a világ eddig ismert legnagyobb repülő madarának csontmaradványait.

Az Argentavis magnificens ragadozó madár volt, hatalmas szárnyait elsősorban siklórepülésre használta.

A hatmillió évvel ezelőtt élt állat csontvázából csak kisebb töredékekre bukkantak a tudósok, ezek alapján úgy vélik, hogy az óriásmadár akkora volt, mint egy Cessna 152-es repülőgép.

Az Andokban élő ragadozó szárnyának fesztávolsága hét méter volt, félelmetes csőre és koponyája mintegy fél méteres lehetett. A súlyát 72 kilogrammra becsülik a szakértők.

A madár a tudósok szerint magas csúcsokról, vagy hegyoldalakról indult vadászni, és nagyjából 65 kilométer/órás sebességre tudott felgyorsulni. Egy repüléssel akár 160 kilométert is megtehetett.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.30. kedd, 18:00
Szánthó Miklós
az Alapjogokért Központ főigazgatója
Az egész világ baját megoldaná egy apró olajmonarchia, de ennek megkérik az árát

Az egész világ baját megoldaná egy apró olajmonarchia, de ennek megkérik az árát

Számos konfliktus zajlik jelenleg a világban, amelynek egyelőre nem látszik a megoldása. A nyílt fegyveres összecsapások a világ nagy részének többnyire nem áll érdekében, ezért ilyenkor viszonylag hamar felbukkannak azok a szereplők, akik megpróbálnak közvetíteni a szemben álló felek között. A 21. században egyre gyakrabban merül fel a hasonló ügyeknél a Perzsa-öböl apró olajmonarchiája, Katar neve. Emögött pedig hosszas építkezés, de komoly stratégiai célok is felmerülnek. Elemzésünkben annak járunk utána, hogy pontosan mi motiválja Dohát a békés rendezések elősegítésében és mit nyerhet ezzel pontosan az ország.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×