eur:
407.46
usd:
386.8
bux:
77771.12
2024. november 18. hétfő Jenő
A brazil Giulia Guarieiro (b) és spanyol Lara González a 2024-es párizsi nyári olimpia női kézilabdatornájának B csoportjában játszott Spanyolország - Brazília mérkőzésen az Észak-párizsi Arénában, a francia fővárossal határos Seine-Saint-Denis-ben 2024. július 25-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Egy sima, egy fordított – érdekes eredmények a női kézilabdázók csoportjában

A brazil és a holland válogatott került lépéselőnybe a párizsi olimpia női kézilabdatornáján.

A brazil válogatott 29-18-ra legyőzte a spanyol csapatot a magyar érdekeltségű csoportban a párizsi olimpia női kézilabdatornájának csütörtöki nyitónapján.

A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO brazil játékosa, Bruna Almeida de Paula hat góllal járult hozzá a sikerhez. A spanyolokat a korábban Győrben és a magyar válogatott élén is dolgozó Ambros Martín irányítja.

A brazilokkal vasárnap, a spanyolokkal jövő csütörtökön találkozik Golovin Vlagyimir magyar válogatottja, amely 19 órától a házigazda, címvédő és világbajnok Franciaország ellen kezdi meg szereplését. A hatos első négy csapata jut a negyeddöntőbe.

A holland válogatott a papírformának megfelelően 34-31-re legyőzte az angolai csapatot a magyar érdekeltségű csoportban. Az afrikai együttes az első félidőben remekül tartotta magát, az esélyesebb európai riválisa csak a második játékrészben tudott ellépni. A hollandok két legeredményesebb játékosa Estavana Polman és a ferencvárosi Angela Malestein volt nyolc-nyolc találattal.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 18. 04:00
×
×
×
×