Infostart.hu
eur:
386.66
usd:
331.99
bux:
118583.81
2026. január 13. kedd Veronika

Hosszú Katinka 7. lett 200 méteres gyorsúszásban

Nem tudott érmet szerezni Hosszú Katinka a 200 méteres gyorsúszásban, a világbajnokság első szerdai döntőjében csak hetedik lett, győzött az olasz Pellegrini.

Hosszú Katinka a 2-es pályán rajtolt, a 4-esen ott volt a nagy rivális, címvédő Katie Ledecky. 50 méternél Hosszú a második helyen fordult az ausztrál McKeon mögött. Féltávnál közéjük férkőzött már Ledecky, de nagyon szoros volt a verseny. A harmadik hosszon azonban Hosszú leszakadni látszott, és a hajrát sem bírta a többiekkel, így végül csak hetedik lett (1:56,35).

Hihetetlen volt a finis, és végül sem Ledecky, se McKeon nem nyert, hanem az olasz Federica Pellegrini (1:54,73), két riválisa mögötte holtversenyben lett második (1:55,18).

A 28 éves olasz történelmet írt, mivel az amerikai csodaúszót pályafutása során első alkalommal győzte le valaki világbajnoki döntőben. Pellegrini az első úszó, aki egy számban hét világbajnoki érmet szerzett, arany került a nyakába idén, valamint 2009-ben és 2011-ben, ezüst 2005-ben, 2013-ban és 2015-ben, míg bronz 2007-ben.

Címlapról ajánljuk
Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.

Újranyitott a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 13.00 órakor újranyitott, mindkét futópálya üzemel - közölte a Budapest Airport kedd délután a Facebook-oldalán.
inforadio
ARÉNA
2026.01.13. kedd, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Korrigál a forint

Korrigál a forint

A forint a reggeli inflációs adatok megjelenését követően erősödni kezdett, annak ellenére, hogy a decemberi éves infláció 3,3 százalékon alakult, pontosan összhangban az elemzői várakozásokkal. A piaci reakció hátterében leginkább a szolgáltatások inflációjának alakulása állhatott: a 6,8 százalékos érték kisebb meglepetést okozott a befektetők számára. Ez a részmutató azért kapott kiemelt figyelmet, mert Varga Mihály jegybankelnök egy nappal korábbi beszédében kifejezetten ezt nevezte meg a jövőbeni kamatcsökkentések egyik kulcstényezőjeként. Időközben megérkeztek az amerikai inflációs adatok is: a maginfláció a várakozásokkal ellentétben nem gyorsult, miközben az éves infláció 2,7 százalékon maradt, ami azonban érdemben nem mozgatta meg a dollár árfolyamát.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×