Infostart.hu
eur:
386.65
usd:
333.29
bux:
124570
2026. március 10. kedd Ildikó
A Red Bull garázsa a Forma-1-es Magyar Nagydíj második szabadedzésén a mogyoródi Hungaroringen 2025. augusztus 1-jén.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Büntetést kapott a Red Bull a Magyar Nagydíj startja előtt

Nem teljes a rajtrács a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíjon.

MeglepetésreCharles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője szerezte meg az első rajtkockát a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat az élről.

Cunoda Jukinak (Red Bull) ismét nem sikerült jól teljesítenie, így a japán pilóta csak a 16. pozícióból vághat majd neki a mogyoródi futamnak, a címvédő és négyszeres vb-győztes holland Max Verstappennek pedig csak a nyolcadik helyre futotta.

Aztán a Red Bullnál gondoltak egyet, és kihasználták a japán pilóta gyenge eredményét: a 22-es rajtszámú autóban kicseréltek, amit csak lehetett. Új V6-os motor, turbó, hőenergia- és fékenergia-visszanyerő is került a kocsiba, mindből az ötödik, azaz már eggyel több, mint amit a szabályok megengednek – írta a vezess.hu.

Cunoda emiatt bukja a 16. rajthelyet, és a boxutca végéről várhatja a 40. Magyar Nagydíjat, mely 15 órakor rajtol.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.11. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×