Infostart.hu
eur:
388.5
usd:
336.61
bux:
122537.07
2026. március 18. szerda Ede, Sándor
A győztes Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője a Forma-1-es Magyar Nagydíj időmérő edzésén a mogyoródi Hungaroringen 2025. augusztus 2-án.
Nyitókép: Bodnár Boglárka

Charles Leclerc vitte el a pole-t a Hungaroringen

Meglepetésre Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője szerezte meg az első rajtkockát a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat az élről.

A 27 éves pilótának ez az idei első és pályafutása 27. időmérős sikere.

Leclerc mögött a szabadedzéseken nagy fölénnyel első és második McLarenek zártak Oscar Piastri, Lando Norris sorrendben: a világbajnoki pontversenyben éllovas ausztrál versenyző monacói riválisától mindössze 26 ezredmásodperccel maradt el, míg brit csapattársát 15 ezreddel előzte meg, de a negyedik helyezett, ugyancsak brit George Russell is csak 53 ezreddel maradt le a pole pozícióról a Mercedesszel.

Az edzés első szakaszában gyakran változott a sorrend, az idő előre haladtával ugyanis egyre kedvezőbbé váltak az időjárási körülmények és így a pálya állapota. A 18 perces nyitórész utolsó pillanataiban nagy volt a csata a továbbjutásért, végül az esélyesek közül minden versenyző gond nélkül tovább lépett, Cunoda Jukinak (Red Bull) viszont ismét nem sikerült bejutnia a következő etapba. A japán pilóta csak a 16. pozícióból vághat majd neki a mogyoródi futamnak.

Az időmérő második részét pályatakarítás miatt néhány perces csúszással kezdhette csak meg a mezőny, addigra felhők kúsztak az égre és eltakarták a napot, sőt, az első percekben cseperegni kezdett az eső. A versenyzők már a 15 perces etap elején a pályára hajtottak és egymás után igyekeztek egyre jobb köröket futni, miközben elállt az eső. A résztvevők többsége nagyjából félidőnél a boxba hajtott, majd újra a pályára gurult, hogy egy utolsó gyors kört teljesítsen. Az időmérő ezen szakaszának egyik nagy vesztese a Mansell-kanyarban hibázó és megcsúszó Lewis Hamilton volt, emiatt ugyanis a hétszeres világbajnok csak a 12. helyen zárt a Ferrarival. Pályaelhagyás miatt Andrea Kimi Antonelli (Mercedes) sem jutott be az utolsó részbe, s mivel a köridejét elvették, a 15. pozícióból kezdi majd a versenyt.

A harmadik szakaszban úgy tűnt, az lesz a legfőbb kérdés, hogy a McLaren pilótái közül Piastri, vagy Norris szerzi-e meg a pole pozíciót, de Leclerc teljesen váratlanul nagyszerű kört teljesített, azzal az idővel pedig a valamivel később záró mclarenesek nem tudtak mit kezdeni. A címvédő és négyszeres vb-győztes holland Max Verstappen (Red Bull) csak nyolcadik lett, miközben a két Aston Martin odaért az ötödik és hatodik rajtkockába Fernando Alonso, Lance Stroll sorrendben.

A Ferrarinak ez az idei első pole pozíciója.

"Nem igazán gondoltam arra, hogy megszerezhetjük az első rajtkockát, mert idén az időmérő edzéseink nem sikerültek jól, ráadásul ez a pálya előzetesen úgy tűnt, nem is fekszik nekünk. Így aztán amellett, hogy nagyon boldog vagyok, ez pályafutásom egyik legszebb és legváratlanabb első rajthelye, mert erre számítottam a legkevésbé" - értékelt Leclerc.

A Ferrari versenyzője hozzátette, az első kanyar kulcsfontosságú lesz a vasárnapi futamon, mivel a Hungaroringen nehéz előzni, így azon lesz, hogy ha már megszerezte az első helyet, meg is tartsa azt.

"Az utolsó körömig minden szörnyűnek tűnt ma, már az első szakaszból is nehéz volt a továbbjutás, de a végén a szerencse is mellénk állt" - értékelt Leclerc, kiemelve, hogy úgy tűnik, a csapat múlt heti, Belgiumban már bevetett fejlesztései jók és előre tudtak lépni a korábbiakhoz képest.

Piastri arról beszélt, hogy az időmérő harmadik szakaszára megváltoztak a viszonyok - külön kiemelve a szelet -, amivel nem igazán tudtak megbirkózni.

"A harmadik szakaszban az első köröm szörnyű volt, a másodikra azt hittem, sokkal jobban sikerült, de aztán kiderült, hogy nem. A kanyarokban sokat jelentett a szél, őszintén szólva kicsit meg is lepődtünk a történteken, nem számítottam arra, hogy úgy leszek második, hogy egy Ferrari lesz előttem" - mondta a pontverseny éllovasa.

Norris is a hátrányukra megváltozott szélviszonyokról beszélt, illetve arról, hogy kicsit csalódott a harmadik hellyel.

"Charles ugyanakkor nagyon jó munkát végzett egész hétvégén, gratulálok neki a pole pozícióhoz. Azt láttuk, hogy megvan a tempónk, így holnap természetesen a győzelem reményében rajtolok majd el" - mondta az izgalmas futamra számító brit versenyző.

A 70 körös, 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj vasárnap 15 órakor kezdődik.

A teljes rajtsorrend:

1. sor: Charles Leclerc (monacói, Ferrari), Oscar Piastri (ausztrál, McLaren)

2. sor: Lando Norris (brit, McLaren), George Russell (brit, Mercedes)

3. sor: Fernando Alonso (spanyol, Aston Martin), Lance Stroll (kanadai, Aston Martin)

4. sor: Gabriel Bortoleto (brazil, Sauber), Max Verstappen (holland, Red Bull)

5. sor: Liam Lawson (új-zélandi, RB), Isack Hadjar (francia, RB)

6. sor: Oliver Bearman (brit, Haas), Lewis Hamilton (brit, Ferrari)

7. sor: Carlos Sainz Jr. (spanyol, Williams), Franco Colapinto (argentin, Alpine)

8. sor: Andrea Kimi Antonelli (olasz, Mercedes), Cunoda Juki (japán, Red Bull)

9. sor: Pierre Gasly (francia, Alpine), Esteban Ocon (francia, Haas)

10. sor: Nico Hülkenberg (német, Sauber), Alexander Albon (thaiföldi, Williams)

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Egerben: a következő ciklus végére 5 millió dolgozó ember teszi gazdagabbá és erősebbé Magyarországot

Szükségünk van azokra a választások megnyerésére, akikkel szövetséget kötöttünk, de azokra is, akikkel még nem, hogy kívül tartsuk az országot a háborúból. Senki sem akar háborút, de nem akarni kevés. Ha nyomás van, tudni kell nemet mondani. Azt tanácsolom, olyan kormányt válasszanak, amely nemet tud mondani, ha a háború kérdéséről van szó – fogalmazott kampánykörútjának egri állomásán a Fidesz elnöke.
inforadio
ARÉNA
2026.03.18. szerda, 18:00
Rónai Sándor
a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője, a párt képviselőjelöltje
Irán könyörtelen bosszút esküdött, óriásbombákat dobott le Donald Trump – Híreink percről percre az iráni háborúról szerdán

Irán könyörtelen bosszút esküdött, óriásbombákat dobott le Donald Trump – Híreink percről percre az iráni háborúról szerdán

Irán kedden este megerősítette, illetve bosszút esküdött Ali Laridzsáni, az iráni Legfelső Nemzetbiztonsági Tanács titkárának és Golamreza Szolejmáninak, az iráni Forradalmi Gárdához tartozó Baszidzs erők parancsnokának a halála miatt. Teherán bosszúból Izrael középső részét vette légi támadás alá, Ramat Gan városában ketten meghaltak. Az éjszaka folyamán az izraeli hadsereg közölte: folytatták a Hezbollah elleni csapásaikat Dél-Libanonban, miközben Bahrein, Katar, Szaúd-Arábia és az Egyesült Arab Emírségek mind iráni rakéták és drónok elfogásáról számolt be. Az Egyesült Államok Központi Parancsnoksága szerint 2,5 tonnás óriásbombákat vetettek be iráni rakétalétesítmények ellen a Hormuzi-szoros térségében, ugyanakkor Donald Trump többször elégedetlenségét fejezte ki a NATO-szövetségesek döntése miatt, akik nem küldtek hadihajókat a hajózási útvonal védelme érdekében. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×