Infostart.hu
eur:
355.56
usd:
311.49
bux:
142467.45
2026. július 10. péntek Amália
UEFA
Nyitókép: Wikipedia

Az UEFA tíz évre eltiltotta a montenegrói FK Arsenal Tivat csapatát

Bundázás miatt tíz év eltiltást és 500 ezer eurós pénzbüntetést kapott az Európai Labdarúgó Szövetségtől (UEFA) a montenegrói FK Arsenal Tivat.

Az UEFA szerdán jelentette be, hogy a csapat a következő tíz idényben nem léphet ki a kontinentális porondra, és kérik majd a nemzetközi szövetséget (FIFA), hogy az égisze alá tartozó viadalokra is vonatkozzon a kizárás.

Az UEFA fegyelmi bizottságának vizsgálata kiderítette, hogy az FK Arsenal Tivat két éve a Konferencia-liga selejtező első körében, az örmény Alaskert FC ellen manipulálta a végeredményt.

A Tivat az 1-1-es idegenbeli találkozó után otthon gyanús körülmények között 6-1-re kapott ki.

Az Arsenal Tivat játékosa, Nikola Celebic, valamint Ranko Krgovic sportigazgató örökös, míg további három futballista, Cetko Manojlovic, Dusan Puletic és Radule Zivkovic tízéves eltiltást kapott.

Címlapról ajánljuk
Összejött a spanyol–francia álom-elődöntő: Spanyolország a 88. percben lőtt góllal ütötte ki Belgiumot a vb-n

Összejött a spanyol–francia álom-elődöntő: Spanyolország a 88. percben lőtt góllal ütötte ki Belgiumot a vb-n

Spanyolország 2-1-re verte Belgiumot a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjében, ezzel ők találkoznak a nagy esélyes franciákkal az elődöntőben. A belgák egyenlíteni tudtak a fölényben játszó spanyolok ellen, aztán balszerencsével estek ki: a második félidő közepén le kellett cserélniük a kapussztár Curtois-t, és a 88. percben egy lövés kipattant a cserekapusról, Senne Lammensről, amit aztán a spanyolok bevágtak...

Idén kevés lesz a krumpli, és az árán is variálnak a láncok

A májusi fagyok miatt kevesebb burgonya terem az idén idehaza. Az újburgonyatermés akár 20-30 százalékkal is elmaradhat a várttól. A burgonya termőterülete 15-20 százalékkal csökkent – tette hozzá Csizmadi Imre, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Kertészeti és Beszállítóipari Országos Osztályának elnöke az InfoRádióban.
Dél-koreai óriás debütált a tőzsdén, még mindig őrületes hit van az AI-szektor mögött

Dél-koreai óriás debütált a tőzsdén, még mindig őrületes hit van az AI-szektor mögött

Az iráni helyzet eszkalációja miatt világszerte korrekció bontakozott ki a hét során a világ tőzsdéin. Csütörtökön viszont már emelkedtek az európai és amerikai részvénypiacok, péntek reggel pedig Ázsiában is jó volt a befektetői hangulat. A vezető ázsiai részvényindexek emelkedtek, a Kospi vezetésével, a dél-koreai tőzsdén újra nagyot mentek a technológiai cégek részvényei. A pénteki nyitás után az európai részvénypiacok mellett Amerikában is stagnálást láthatunk. Nagy érdeklődés mellett debütált a Nasdaqon a dél-koreai SK Hynix, amelynek részvényei pénteken 170 dolláros árfolyamon, mintegy 14 százalékos emelkedéssel nyitottak. Nap végére az amerikai tőzsdék szép pluszban zártak, az S&P 500 tőzsdeindex 0,38%-kal emelkedett, miközben a piac a jövő heti gyorsjelentési szezonra készül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×