Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska
Leimeter Dóra (b), Szilágyi Dorottya és a japán Kabajasi Mamo a a női vízilabdatorna csoportkörének 2. fordulójában játszott Magyarország - Japán mérkőzésen a szingapúri vizes világbajnokságon az OCBC Aquatic Centre-ben 2025. július 13-án. Magyarország-Japán 33-13.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Parádéztak a magyar lányok

Második csoportmérkőzését is megnyerte a magyar női vízilabda-válogatott a szingapúri világbajnokságon: Cseh Sándor együttese a torna vasárnapi játéknapján 33-13-ra diadalmaskodott a japánok felett.

Ez a siker azt jelenti, hogy ha a görögök - akiket a magyar válogatott pénteken legyőzött - érvényesítik a papírformát a vb-újonc horvátokkal szemben, akkor a nemzeti csapat a szerdai utolsó találkozó eredményétől függetlenül csoportelsőként közvetlenül a negyeddöntőbe jut.

Gólszerzők: Vályi, Hajdú 6-6, Rybanksa, Keszthelyi 5-5, Varró 4, Dömsödi, Szilágyi 2-2, Tiba, Leimeter, Faragó 1-1, illetve Arima 4, Szunabe, Nisijama, Kavagucsi 2-2, Ura, Kobajasi, Ninagava 1-1

A helyi idő szerint délelőtt rendezett összecsapáson a csoport két győztes csapata találkozott egymással, ugyanakkor így is az első fordulóban a világkupa-győztes görögök felett diadalmaskodó magyarok voltak a favoritok, hiszen jóval komolyabb játékerőt képviselnek, mint a japánok, akik a vb-újonc horvátok ellen nyertek a nyitányon.

Erre a találkozóra Peresztegi-Nagy Kinga kapott pihenőt a keretből, a helyére Szilágyi Dorottya érkezett.

Az első negyedben a japánok támadásban ugyan képesek voltak szép dolgokra, de a védekezésüket rendkívül könnyedén játszották át a magyarok, akik Rybanska Natasa vezetésével nyolc gólt szereztek (8-3).

A játék képe nem változott a folytatásban sem, a magyarok szinte kedvük szerint lőtték a gólokat, hátul pedig Neszmély Boglárka, akárcsak a görögök ellen, ezúttal is védett ötméterest.

A nagyszünet előtt a japánok az utolsó támadásukra kapus nélkül úsztak fel, de rosszul jártak, mert Tiba Panna az utolsó pillanatban még kihasználta, hogy üres a kapu (16-5).

Néhány perccel a fordulást, Vályi Vanda góljait és labdaszerzéseit követően a vb-n először a kapus Torma Luca is lehetőséget kapott.

A záró nyolc perc során a japánok az ötmétereseket "gyakorolhatták", ezekből Torma kettőt is megfogott, elöl pedig a harmincat is átlépte a magyar csapat (33-13).

"A japánok világkupa-mérkőzései alapján, ahol veszélyesen játszottak, sokkal szorosabb összecsapásra számítottam. Olyan találkozóra, aminek lehetnek nehéz, idegesítő percei, ehhez képest mindenben sokkal jobban teljesítettünk" - nyilatkozta a vegyes zónában Cseh Sándor szövetségi kapitány.

A szakember megjegyezte, nem engedték lefordulni a riválist, az emberhátrányos védekezés jól működött, elöl pedig az előzetesen kitalált mozgások jól működtek, így támadásban sem volt tanácstalanság.

A világbajnoki újonc horvátok elleni találkozóval kapcsolatban elmondta, "tisztelettel készülnek" az ellenfélre, de mindenképpen úgy kell majd alakítaniuk a programot, hogy aznap edzeni is fog az együttes.

"A lényeg, hogy a negyeddöntőig hátralevő napokat úgy kell felhasználunk, hogy abban minden benne legyen, pihenés, edzés és kétkapus gyakorlások is" - fűzte hozzá a tréner.

A hat gólt szerző Vályi Vanda szerint a sima győzelem kulcsa az volt, hogy sikerült megvalósítaniuk azt, amit megbeszéltek. "A japánok ellen kicsit át kell állítani az agyat, sokat kell lábbal mozogni, hogy az üresbe úszó embernek oda tudjuk adni a labdát. Ezt sikerült jól megvalósítanunk."

A Ferencváros játékosa elmondta, továbbra is meccsről meccsre gondolkoznak: "A horvátok az elmúlt években szerintem sokat fejlődtek, az első pillanattól kezdve úgy kell odaállni, mint egy komoly összecsapáshoz. Szerintem a fizikai különbség dönt majd, a mi javunkra" - tette hozzá.

Címlapról ajánljuk
Több milliárdnyi régi pénzt őriznek a németek, nem véletlenül

Több milliárdnyi régi pénzt őriznek a németek, nem véletlenül

Még mindig kinn van több milliárd márka az embereknél, és a Bundesbank továbbra sem válogatós, legalábbis ami a forgalomból huszonnégy évvel ezelőtt az euró által kiszorított német márka becserélését illeti. Munka akad bőven, a „régi pénz” jelentős részét a németek különböző okokból még mindig őrzik.

Szembeszállnak Donald Trumppal az EU vezető országai

Közös nyilatkozatban figyelmeztetett az eszkaláció veszélyére vasárnap az a nyolc európai ország, amely ellenzi, hogy az Egyesült Államok annektálja Grönlandot, s amelyekkel szemben Donald Trump amerikai elnök februártól 10 százalékos vámot helyezett kilátásba.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×