Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.1
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia
Santa Ninfa, 2018. május 9.Rohan Dennis, a BMC ausztrál versenyzője a pódiumon, miután megőrizte vezető helyét az összetettben a Giro dItalia olasz országúti kerékpáros körverseny ötödik, Agrigento és Santa Ninfa közötti 153 kilométeres szakaszán 2018. május 9-én. (MTI/EPA/Daniel Dal Zennaro)
Nyitókép: MTI/EPA/Daniel Dal Zennaro

Megúszta a börtönt a feleségét halálra gázoló világbajnok

Felfüggesztett börtönbüntetést kapott Rohan Dennis, az ausztrálok négyszeres világbajnok kerékpárosa, aki 2023 decemberében halálra gázolta a feleségét.

A 34 éves, 2023 februárjában visszavonult klasszist két évre ítélték veszélyes vezetés által okozott emberölés, valamint emberélet veszélyeztetése miatt, de nem kell fegyintézetbe vonulnia, mellékbüntetésként pedig öt évre eltiltották a vezetéstől.

Dennis és felesége 2018 óta voltak házasok, két gyermeket neveltek. A 32 esztendősen elhunyt Melissa Hoskins ugyancsak kerékpárversenyző volt, pályán és országúton is szerzett vb-érmeket. A tragédia akkor következett be, amikor egy veszekedést követően Dennis az adelaide-i házuk előtt elütötte platós terepjárójával Hoskinst. A tárgyaláson Dennis bűnösnek vallotta magát, és együttműködött a hatóságokkal.

Az ausztrál kerekes összesen négy szakaszt nyert a három nagy háromhetes országúti viadalon (Tour de France, Giro d'Italia, Vuelta a Espana), és időfutam-specialistaként olimpiai ezüst- és bronzérmet is szerzett. Pályán 2010-ben és 2011-ben a csapat üldözéses versenyben nyert vb-aranyérmet, míg országúton 2018-ban és 2019-ben időfutamban.

Címlapról ajánljuk
Csikós Zsóka: már ki merem jelenteni, hogy van esélyem a világ legjobbjai ellen

Csikós Zsóka: már ki merem jelenteni, hogy van esélyem a világ legjobbjai ellen

Pályafutása során először Csikós Zsóka lett az év magyar női kajakosa. Bár az idei évnek úgy vágott neki, hogy a világjátékokra akar kijutni, végül nem a maratoni számokban, hanem a rövidebb távokon halmozta az Eb- és vb-érmeket. A Szolnoki Kajak-Kenu Klub versenyzője az InfoRádióban azt mondta: korábban nem mindig értette, miért van akkora mizéria a csapathajók összeállításánál, jövőre azonban már párosban és/vagy négyesben is szerepelne.

Szakértő: fegyveres bandák uralják Líbiát és osztozkodnak a mesés energiavagyonon – de mit csináljon Európa?

Moammer el-Kadhafi uralmának 2011-es megdöntése óta polgárháborúról polgárháborúra bukdácsol az észak-afrikai emirátus, a fel-fellángoló konfliktusokba pedig időnként Európa nagyhatalmai is beleállnak, pedig még az Egyesült Államok is tudja: nem jó itt „megégni”. Marsai Viktor, a Migrációkutató Intézet igazgatója beszélt a helyzetről az InfoRádióban, és arról is, mitől is függ, hogy indulnak-e onnan migránsok Európába vagy sem.
VIDEÓ
Előbukkant a legújabb béketerv, Moszkva Európát sem támadhatná – Ukrajnai háborús híreink csütörtökön

Előbukkant a legújabb béketerv, Moszkva Európát sem támadhatná – Ukrajnai háborús híreink csütörtökön

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök első alkalommal ismertette azt a húszpontos békekeretet, amelyről Ukrajna és az Egyesült Államok tárgyal, és amely az Oroszországgal kötendő megállapodás alapjául szolgálhat. Az elnök mielőbbi tárgyalásokat sürgetett Donald Trumppal ezeknek az ügyeknek a rendezésére - írja a Reuters hírügynökség. Oroszország és Ukrajna átfogó megnemtámadási megállapodást köt, amelynek betartását űralapú, pilóta nélküli megfigyelőrendszer ellenőrzi. Az Egyesült Államok, a NATO és az európai országok a NATO ötödik cikkelyéhez hasonló, kölcsönös védelmi garanciákat vállalnának Ukrajna felé. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×