eur:
410.94
usd:
394.34
bux:
85761.6
2025. január 22. szerda Artúr, Vince
Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány a női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének Magyarország - Románia mérkőzésén a debreceni Főnix Arénában 2024. december 8-án.
Nyitókép: Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány a női kézilabda Európa-bajnokság Magyarország - Románia mérkőzésén 2024. december 8-án. MTI/Czeglédi Zsolt

Golovin Vlagyimir éjjel 2 órakor adott valamit a női válogatott tagjainak

Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány szerint koncentráció nélkül semmi nem működik, így az eddigi hat mérkőzését megnyerő magyar válogatottnak a hátralévő három találkozóján is fókuszáltnak kell maradnia a részben hazai rendezésű női kézilabda Európa-bajnokságon.

A románok felett aratott vasárnapi 37-29-es sikert követően - ezzel vált biztossá a nemzeti csapat továbbjutása a debreceni középdöntős csoportjából - Golovin a vegyeszónában kiemelte: valamennyi játékosa tudta, mit akar, és azt is, mi a feladata.

"Ha nem is minden sikerült - nem gépek, hanem emberek alkotják a csapatot - mindig volt, aki folyamatosan támogatta a társát, bármi is történt éppen" - szögezte le.

Az MTI kérdésére elmondta: Debrecenben nagyon jól megy a csapatainak - itt lett 2018-ban junior világbajnok az általa vezetett együttes, és itt harcolták ki tavasszal az ötkarikás szereplés jogát. Ezzel együtt emlékeztetett rá, hogy már a hajdúsági városon kívül is teljesített jól a válogatott.

"Ugyanakkor biztos, hogy fontos ennek a csapatnak a hazai pálya, megadja azt a bizonyos pluszt" - emelte ki.

Előre tekintve úgy fogalmazott, az előttük álló három mérkőzésnek ugyanolyan fókuszáltan kell nekimenniük, mint az eddig megnyert hat összecsapásnak, hiszen "koncentráció nélkül semmi nem működik".

Elárulta: kézilabdamentes este vár a játékosokra, akik aztán éjjel kettőkor megkapják a saját anyagukat a világbajnok és olimpiai ezüstérmes franciákról, ez már tartalmazni fogja a 20.30-kor kezdődő, svédek elleni meccset is. Ezt a játékosai reggel megnézik, áttanulmányozzák, hétfőn délután átmozgató edzés és videózás vár rájuk, amellyel már kifejezetten a franciákra fognak hangolódni.

Noha tudja, hogy a közvélemény már azt találgatja, hogy a bécsi középdöntős csoportból várhatóan továbbjutó norvég és dán együttes közül melyikkel találkozhatnak a négy között, ők nem akarnak ennyire előre nézni, hiszen egyelőre a franciák elleni találkozó a legfontosabb.

A Franciaország elleni mérkőzés kedden 18 órakor kezdődik a debreceni Főnix Arénában. Az elődöntőkre pénteken kerül sor a bécsi Stadthalléban, a bronzmérkőzést és a döntőt vasárnap játsszák ugyanott.

Címlapról ajánljuk

Kaiser Ferenc: az USA-nak szüksége van a NATO-ra, hogy megőrizhesse szuperhatalmi pozícióit

Donald Trump várhatóan jelentősen megemeli a védelmi kiadásokat, és erre fogja rákényszeríteni a szövetségeseit is – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense. Álláspontja szerint Oroszországnak jelenleg nincs ereje ahhoz, hogy európai NATO-tagállamokra támadjon, Kínának pedig nem érdeke, hogy közvetlen katonai konfrontációba kerüljön az Egyesült Államokkal.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.22. szerda, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Kitart a jó hangulat a tőzsdéken, új csúcson a német piac

Kitart a jó hangulat a tőzsdéken, új csúcson a német piac

Pozitív hangulatban telt az elmúlt napok kereskedése a részvénypiacokon, jótékonyan hatott a piacra, hogy a kötvényhozamok mérséklődni kezdtek, a dollár pedig korrigált a korábbi jelentős erősödés után. Kaptak továbbá egy nagy lökést tegnap az AI-papírok, miután Donald Trump egy 500 milliárd dolláros mesterséges intelligencia beruházást jelentett be. Ráadásul úgy tűnik, hogy Donald Trump korábbi kereskedelempolitikai lépései mérsékeltebbek lehetnek, mint korábban a piac várta - az általános hangulatot ez is támogatja. Ma reggel viszont vegyes mozgásokat lehetett látni Ázsiában, főleg a kínai piacok teljesítettek gyengén arra a hírre reagálva, hogy Donald Trump 10 százalékos vámot vetne ki a kínai árukra, akár már február elsejétől. Európában ehhez képest folytatódik a pozitív momentum, a német tőzsde új csúcsot döntött ma. Itthon a 4iG a nap sztárja, hiszen a cég részvényárfolyama 2019 után ma először döntött történelmi csúcsot. Mindeközben az amerikai tőzsdéken ma is folytatódik az emelkedés, a befektetők a vállalati gyorsjelentésekre, valamint Donald Trump esetleges újabb bejelentéseire figyelnek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×