Infostart.hu
eur:
363.18
usd:
308.8
bux:
139459.59
2026. április 14. kedd Tibor
A 2017-es vizes világbajnokság központi budapesti létesítménye, a Duna Aréna 2017. július 13-án este.
Nyitókép: MTI/Balázs Attila

Úszó-vb - A szupersztárok kétharmada jöhet Budapestre

Számos olimpiai érmes is Budapestre érkezik majd a december 10-én kezdődő rövidpályás úszó-világbajnokságra. A fiatalabbak részvétele nagyobb arányban várható - jelezte az InfoRádióban Szántó Dávid, a szervezőbizottságának ügyvezetője. Arról is beszélt, hogy a Párizsban 200 méter háton aranyérmes Kós Hubert lesz az esemény egyik arca.

Különleges vb-t szeretne szervezni Budapest december közepén, amikor is rövidpályás világbajnokságra kerül sor a Duna Arénában.

"Már mindenkinek vannak elvárásai, a nemzetközi szövetségnek, a sportolóknak, az érkező csapatoknak és a szurkolóknak is. Szeretjük az ilyen kihívásokat, mindenképpen valami különlegeset álmodtunk meg. Nyilván minden a sportolókról kell, hogy szóljon, az ő sikereikről, az ő eredményeikről, de amit lehet, azt mi is hozzátesszük, garantálom, úgy fog kinézni a Duna Aréna, ahogy korábban soha" - szögezte le a szervezőbizottság ügyvezetője az InfoRádióban.

Szántó Dávid azt is elmondta, nehéz kiszámítani olimpiai évben, hogy ezt követően melyik világsztár hogyan kezdi újra az úszást, így nem megmondható pontosan, hány olimpiai bajnok érkezik Budapestre, de szerinte az biztos, hogy a fiatalok szeretik megragadni azt a hullámot, hogy az olimpia után gyorsan nekifeszülnek a munkának, mert máris jön egy vb, ahol lehet sikereket elérni, eredményesen szerepelni.

"A friss olimpiai bajnokok 50-70 százaléka biztosan itt lesz" - tett ígéretet, "de ha ők nem, a 2028-os Los Angeles-i olimpia bajnokai ilyen arányban biztosan".

A magyar sportolók a rövidpályás ob-n keresztül juthatnak el a viadalra; már-már szokásos módon novemberben rendezik meg a kvalifikációs eseményt, az országos bajnokság utáni héten le is kell zárni a nevezéseket a vb-re.

"A szakma nem az én reszortom, de nyilvánvaló, hogy vannak védett versenyzők, Kós Hubert az egyetemi tanulmányai miatt nem jöhet el az ob-re, de garantált, hogy a vb-n itt lesz, ezt egyeztette edzőjével, Bob Bowmannel is" - árulta el, alátámasztva azzal, hogy vannak bizonyos érmek, amelyek hiányoznak még Kós Hubert gyűjteményéből, amelyeket majd ezen a versenyen gyűjthet össze.

Ami a jegyárakat illeti, azokat igyekeztek úgy belőni, hogy a magyarok pénztárcája se remegjen bele: már 1200 forinttól lehet jegyeket venni a hétköznap délelőtti programra, de a legdrágább jegyek sem kerülnek többe 12 ezer forintnál.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az emberiség újból a Hold kapujában: itt a menetrend az Artemis küldetése után

Az emberiség újból a Hold kapujában: itt a menetrend az Artemis küldetése után

Hazatért a Földre az Artemis–2 legénysége, miután tíznapos űrutazásukon megkerülték a Holdat, öt évtized után először járt ember égi kísérőnknél. 2028-ban jöhet az „emberes” holdraszállás, a 2030-as években pedig az állandó Hold-bázis. A küldetés jelentőségéről Szabó Olivér Nortont, a Svábhegyi Csillagvizsgáló bemutató csillagásza beszélt az InfoRádióban.

Miniszterek veszítettek a választáson – hatalmas átalakulás az Országgyűlésben, kik jutottak be és kik estek ki?

Noha a végleges parlamenti névsorra még legalább szombatig várni kell – a jogerősre még tovább –, de abból fakadóan, hogy a Fidesz-KDNP képviselői mezőnye 135-ről várhatóan 55-re csökken, a távozó kormány pártjainak soraiból „korszakos” politikusok hiányoznak majd, hacsak nem lesznek a javukra tömeges visszalépések. A Tisza Párt részéről viszont valamennyi ismerős név parlamenti mandátumhoz juthat, akár az EP-ből vagy a Fővárosi Közgyűlésből is.
inforadio
ARÉNA
2026.04.14. kedd, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Kétharmaddal nyert a Tisza Párt - Így reagált az OTP, a 4iG, a Mol

Kétharmaddal nyert a Tisza Párt - Így reagált az OTP, a 4iG, a Mol

A Tisza Párt győzelmével ért véget a vasárnapi országgyűlési választás Magyarországon, ennek hatására pedig máris nagyobb erősödésben van a forint a vezető, illetve a régiós devizákkal szemben is. Az eseményeket követően azonban nem csak a devizapiacon, de a magyar tőzsdén is nagy mozgásokat láthattunk: a BUX történelmi csúcsra ugrott, csakúgy mint az OTP, a Mol, valamint a Richter részvénye is. Eközben viszont rendkívül erős eladói nyomás alá kerültek a NER-papírok: hatalmas mínuszban zárt többek között van a 4iG és az Opus is.  Eközben a nemzetközi befektetői hangulatra részben rányomta a bélyegét, hogy a hétvégén borultak az iráni béketervek, ennek következtében pedig ismét elszállt az olajár, és az európai piacok gyengélkedtek. Az USA-ban viszont emelkedést láttunk, miután Donald Trump arról beszélt, hogy Irán meg akar állapodni. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×