Infostart.hu
eur:
385.29
usd:
332.01
bux:
0
2026. január 16. péntek Gusztáv
A 2024-es párizsi nyári olimpia érmeinek bemutatója a francia főváros melletti Saint-Denisben 2024. február 8-án. A XXXIII. nyári olimpiai játékokat 2024. július 26. és augusztus 11. között rendezik a francia fővárosban.
Nyitókép: MTI/EPA/Teresa Suárez

Negyedmillió olimpiai jegyet értékesítenek rövidesen

Jövő szerdától újabb 250 ezer jegyet kínálnak eladásra.

A szervezőbizottság közlése szerint az eladásra szánt mintegy tízmillió belépőből eddig 7,9 milliót adtak el a 106 nap múlva kezdődő ötkarikás játékokra.

A többek között a torna-, valamint az úszóversenyekre szóló jegyek reggel tíztől válnak elérhetővé.

"Alig több mint száz nap van a rajtig, és bár maradtak kérdőjelek, ezeket igyekszünk kiegyenesíteni. Minden nap számít, tesszük a dolgunkat és szerények maradunk, mert a záróünnepségig bármi megtörténhet" - mondta Tony Estanguet, a szervezőbizottság elnöke, aki ott lesz jövő kedden Olümpiában, ahol ünnepélyes keretek között kerül majd sor az olimpiai láng meggyújtására.

A játékok hivatalosan július 26-án kezdődnek és augusztus 11-ig tartanak.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor péntek reggel: nőni fog a nyomás, hogy magyar fiatalok menjenek katonaként Ukrajnába

Orbán Viktor péntek reggel: nőni fog a nyomás, hogy magyar fiatalok menjenek katonaként Ukrajnába

A Kossuth rádióban kezdte munkanapját a miniszterelnök. Szerinte a hópróbát kiállta az ország, a hidegben pedig fűtéshez használt fa hiánya miatt nem halhat meg senki. Szólt még az Ukrajna-támogatási csomagról, amely kapcsán az ukrán tónus bicskanyitogató, Brüsszel pedig kitapos és kiprésel most mindenkiből minden pénzt, ehhez Magyarországgal szembeni követeléslista is társul, aminek elutasítására irányul a Nemzeti Petíció.

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×