A magyar férfi és női vízilabda-válogatott is a könnyebb csoportba került a párizsi olimpián, ugyanakkor az egyenes kiesés szakaszban várhatóan nehezebb dolga lesz.
Szombat este a Dohában zajló világbajnokság olasz-horvát férfidöntője után rendezték meg a sorsolást.
Női ág: holland, amerikai, spanyol, görög, olasz
Elsőként a nőket húzták ki, a magyar válogatott kifejezetten könnyű ötösbe került, ugyanis
a hollandok mellett
az ausztrál,
a kínai és a
kanadai
csapattal került össze. Ugyanakkor az egyenes kieséses szakaszban biztosan nehéz dolga lesz, mivel a B csoportban a világbajnok
amerikai válogatott mellé került a spanyol, a görög, az olasz és a francia csapat.
A női torna csoportbeosztása:
A csoport: Hollandia, Ausztrália, MAGYARORSZÁG, Kína, Kanada
B csoport: Spanyolország, Görögország, Olaszország, Egyesült Államok, Franciaország
Férfiak: spanyol, szerb ág
A férfiak a legerősebb ellenfelek közül a spanyolokat kapták meg, ezen kívül az ausztrálokkal, a japánokkal, valamint a szerbekkel és a franciákkal találkoznak.
A férfi torna csoportbeosztása:
A csoport: Görögország, Horvátország, Egyesült Államok, Románia, Olaszország, Montenegró
B csoport: MAGYARORSZÁG, Spanyolország, Ausztrália, Japán, Szerbia, Franciaország
Az csak péntek este derült ki hivatalosan, hogy az afrikai kvótás Dél-afrikai Köztársaság csapata a férfiaknál és a nőknél sem vállalja az ötkarikás indulást, így a férfiaknál a Dohában nyolcadik Románia, a nőknél pedig Kanada került a mezőnybe.
Aurélie Merle, az olimpiai játékok versenyigazgatója beszédében elmondta, az ötkarikás viadalra már több mint 7,8 millió jegyet adtak el, a vízilabda pedig a legjobb tízben van. Hozzátette, már most több belépőt értékesítettek a vízilabdatornára, mint 2016-ban Rióban.
KezdőlapSportMost már csak előre - Nehéz ágra került mindkét vízilabda-válogatottunk az olimpián
Majdnem negyven orosz légitársaságot fenyeget csőd a nyugati büntető intézkedések miatt – írja a moszkvai Izvesztyija című újság. Pénzük még csak lenne, de az nem más, mint rubel.
Változatlan Vlagyimir Putyin orosz elnök ukrajnai háborúval kapcsolatos álláspontja - ismertette vasárnap Olaf Scholz német kancellár, egyúttal védelmébe vette az orosz vezetővel november 15-én folytatott telefonbeszélgetését.
2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.