Infostart.hu
eur:
385.51
usd:
327.95
bux:
109761.83
2025. december 16. kedd Aletta, Etelka
A 12. helyezett Fábián Bettina (b) és a 26. helyezett Szimcsák Mira a női nyíltvízi úszók 10 kilométeres versenye után a dohai vizes világbajnokságon 2024. február 3-án. Fábián Bettina a 12. helyen ért célba, ezzel olimpiai kvótát szerzett.
Nyitókép: Kovács Tamás

Fábián Bettina olimpiai kvótát szerzett

Fábián Bettina olimpiai kvótát szerzett, mivel 12. helyen zárt a nyíltvízi úszók 10 kilométeres versenyében a dohai világbajnokság szombati napján.

A 19 éves magyar versenyző óriási versenyben, 1:57:36.5 óra alatt teljesítette a távot, melyen a legjobb 13 jutott biztosan indulási joghoz a párizsi ötkarikás játékokra.

A viadal másik magyar résztvevője, Szimcsák Mira 1:58.37.5 órás idővel 26. lett, a számot pedig a holland Sharon van Rouwendaal nyerte, aki a 2022-es, budapesti sikere után másodszor diadalmaskodott az olimpiai számban.

A versenyzőknek hat 1660 méteres kört kellett megtenniük, ezúttal "klasszikus" nyíltvízi körülmények között, ugyanis a kifejezetten kellemes, 22 Celsius-fokos hőmérséklet mellett az erős szél komoly hullámokat kavart a vízben. A körök egyik felében éppen szembe, a másik részében pedig hátulról kapták a hullámokat a versenyzők.

A táv feléhez érkezve mindkét magyar ott volt az olimpiai helyekért küzdő élmezőnyben, a Fukuokában kilencedik Fábián, akinek felkészülését januárban egy tüszős mandulagyulladás nehezítette, a 16., az élete első felnőtt vb-jén szereplő Szimcsák pedig a 17. helyen tempózott.

Az utolsó, mindent eldöntő körnek hasonló pozícióból vágtak neki a magyarok, óriási csata volt az élbolyban. A hajrában Szimcsák kissé lemaradt, Fábián azonban láthatóan rákapcsolt, és az utolsó fordulónál már 12. volt. A befutónál a holland sztár, a riói olimpiai bajnok Sharon van Rouwendaal kiélezett küzdelmet vívott a spanyol Maria De Valdesszel és végül egyetlen tizedmásodpercnyi különbséggel diadalmaskodott. Nem sokkal mögöttük érkezett meg egy kisebb csapat Fábiánnal, akit már elsőre is 12. helyen rangsorolt az időmérő, de ez csak néhány perccel később a célfotó elemzése után vált hivatalossá, ahogy a fiatal magyar ötkarikás szereplése is.

"Gyakorlatilag az egész verseny alatt hatalmas volt a verekedés, minden egyes fordulónál lenyomtak a víz alá. Volt, hogy hosszú másodpercekig a fulladással küzdöttem. Ehhez képest viszont összességében szép lett a vége, nagyon sokat jelent nekem ez a helyezés" - mondta a vegyes zónában Fábián.

"Mindenféleképpen" - válaszolta az MTI-nek a magyar csapat legfrissebb kvótása arra a kérdésre, hogy ez volt-e pályafutása legkeményebb néhány hete. "Egyáltalán nem volt zökkenőmentes a felkészülés, de ez az, ami erősebbé tett, és arra sarkallt, hogy soha ne adjam fel. Nagyon nehéz volt végig a verseny, de ezzel egy pillanatra sem foglalkozhattam, hiszen évek óta ezért küzdök. Úgy voltam vele, hogy ezt a két órát már valahogyan csak kibírom".

Szimcsák Mira a hajráról szólva elárulta, az utolsó fordulónál olyan keményen lenyomták a víz alá, hogy rengetegen átúsztak fölötte, így nem volt esélye odaérni a legjobbak mögé.

A nyíltvízi úszók küzdelmei vasárnap a férfiak olimpiai számával folytatódik, a magyar színeket a már biztos kvótás, a legutóbbi vb-n ezüstérmes Rasovszky Kristóf, továbbá Betlehem Dávid képviseli.

Címlapról ajánljuk
Mészáros Andor: stabil lesz Andrej Babis kormánya, de baj esetén az ellenzékből is lehetnek támogatói

Mészáros Andor: stabil lesz Andrej Babis kormánya, de baj esetén az ellenzékből is lehetnek támogatói

Olyan komoly a kormánykoalíció többsége, hogy ez stabil kormányzást vetít előre – értékelt az InfoRádió Aréna című műsorában Mészáros Andor, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Történeti Intézetének egyetemi docense. Beszélt arról is, mi adja Andrej Babis politikai varázsát.

Döntött az EU: kiderült, mi lesz a benzines és dízel autókkal 2035 után

Stéphane Séjourné iparpolitikáért felelős uniós biztos hangsúlyozta: az EU klímacéljai változatlanok maradnak. Mint mondta, az Európai Bizottság „pragmatikus, mégis a klímacélokkal összhangban álló megközelítést” választott, amely egyúttal „életmentő” lehet az európai autóipar számára.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Eldőlt az irány Amerikában

Eldőlt az irány Amerikában

Ázsiában nagy esést láthattunk ma a tőzsdéken, Európában is bizonytalan hangulatban zajlik a kereskedés: elsősorban a védelmi részvényeket ütik a befektetők, miután tegnap lezárult a berlini békecsúcs, mely során Ukrajna, Európa és az Egyesült Államok vezetői, diplomatái tárgyaltak arról, milyen módon lehetne lezárni a 2014 óta tomboló orosz-ukrán háborút. Erre reagálva nagy esésben van A Brent olaj ára, már 2021 eleje óta nem látott szitnen van a jegyzés. Eközben a magyar tőzsde felülteljesít, ráadásul izgalmakból sincs hiány, hiszen nagyot ralizik a 4iG árfolyama miután kiderült, hogy Washingtonban folytat magas szintű tárgyalásokat Jászai Gellért, a 4iG Csoport elnöke. Amerikában kisebb esést jeleznek az indexek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×