Infostart.hu
eur:
357.11
usd:
304.19
bux:
133494.56
2026. május 12. kedd Pongrác
Nyitókép: unsplash.com

Elért a gödör aljára a Chelsea - edzőváltás jön

Az angol labdarúgó-bajnokságban 11. Chelsea elöljárói menesztették Graham Potter vezetőedzőt.

A londoni klub vasárnap este közleményt adott ki az angol szakember távozásáról, amiben jelezte, hogy ideiglenesen Bruno Saltor irányítja majd az együttest.

Pottert szeptemberben nevezték ki vezetőedzőnek, miután kivásárolták a Brightonnal fennálló szerződéséből. Azóta 31 mérkőzésen irányította a csapatot, de ezek közül csak 12-t tudott megnyerni. Potter ugyan a Bajnokok Ligájában a negyeddöntőbe jutott a gárdával, de a bajnokságban a középmezőnyben található és 12 pont a hátránya a negyedik helyezettel szemben.

A 47 éves tréner utolsó meccsén szombaton irányította a Chelsea-t, mely 2-0-ra kikapott hazai pályán az Aston Villától.

Címlapról ajánljuk
Az egyházaktól az szja-csökkentésen át a nyugdíjig, a közmédiától a Budapest-törvényig – ilyen volt az új miniszterek keddi meghallgatása
megalakult a tisza-kormány

Az egyházaktól az szja-csökkentésen át a nyugdíjig, a közmédiától a Budapest-törvényig – ilyen volt az új miniszterek keddi meghallgatása

Kedden hat miniszterjelölt bizottsági meghallgatásaival folytatódott a kormányalakítás. Többen megnevezték államtitkár-jelöltjeiket is amellett, hogy vázolták a kormány és minisztériumuk elképzeléseit a következő időszakra. A meghallgatások után a Tisza-kormány mind a tizenhat minisztere átvette megbízólevelét Sulyok Tamás köztársasági elnöktől, ezzel hivatalosan is megalakult a Tisza-kormány. A miniszterek az Országgyűlés 16 órakor kezdődő ülésén teszik le hivatali esküjüket, az ülésen beszédet mond Magyar Péter miniszterelnök is.
inforadio
ARÉNA
2026.05.12. kedd, 18:00
Unoka Zsolt
pszichiáter, pszichoterapeuta, a Semmelweis Egyetem docense
Nagy bejelentéseket tett Kármán András - Mutatjuk, hogy reagált a forint

Nagy bejelentéseket tett Kármán András - Mutatjuk, hogy reagált a forint

A közel-keleti béketárgyalások megakadása miatt ismét emelkednek az olajárak, és erősödnek az inflációs félelmek a globális piacokon. A bizonytalanság a dollár erősödését és a kötvénypiacok hozamemelkedését hozta magával. A befektetői hangulat romlása a forint árfolyamának alakulásában is látszik, a magyar deviza ugyanis a múlt hét közepe óta nem látott szintre gyengült az euróval és a dollárral szemben is. Délelőtt a magyar deviza árfolyama érezhetően erősödött, amiben vélhetően Kármán András pénzügyminiszter-jelölt parlamenti meghallgatáson elmondott üzenetei is szerepet játszhattak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×