394.06
365.63
0
2024. március 29. péntek Auguszta
A chilei Manuel Pellegrini, a spanyol csapat vezetőedzője a labdarúgó Európa-liga csoportkörében, a G csoport második fordulójában játszott Ferencvárosi TC – Real Betis mérkőzésen Budapesten, a Groupama Arénában 2021. szeptember 30-án. A Ferencváros 3-1-re kikapott.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

A Ferencvárosnak nem volt esélye a meglepetésre

A Ferencváros 2-0-s vereséget szenvedett a Betistől Sevillában, a labdarúgó Európa-liga 2021-es csoportkörének ötödik fordulójában,

Az összeállítások. Betis: Bravo – Bellerín, Bartra, E. González, Miranda – G. Rodríguez, Canales – Joaquín, R. González, Tello – Iglesias.

Ferencváros: Dibusz – Blazic, S. Mmaee, Kovacevic – Wingo, Vécsei, Zachariassen, Loncar, Cabraja – R. Mmaee, Tokmac.

Heves esőzésben kezdődött a mérkőzés, a Betis dajkálja a labdát.

Öt perc sem telt el, máris vezetnek a spanyolok, egy jobbról a védők között visszalőtt labdára Tello érkezett és tíz méterről a kapuba lőtt, 1-0 a Betisnek.

A Ferencváros vezetett két bátor támadást, Tokmac gyengén, Ryan Mmaee jobban lőt, utóbbinál Claudio Bravo igazolta, miért emelkedett világhírre.

Mezőnyjátékkal teltek a percek, mind a két csapat játszotta a futballt, nem volt sok a szabálytaanság.

Claudio Bravo kirúgásából (!) Borja Iglesias kétszer is megverte Sami Mmaeét, de szerencsére Dibusz Dénes jól lépett ki a kapujából.

Vége az első félidőnek.

Megkezdődött a második játékrész. A Ferencváros nem cserélt.

Az 51. percben a jobb oldalról befelé sodródó Canales nagyon látványosan, ballal, a hosszú felső sarokba csavarta a labdát. Védhetetlen volt. Az első félidőnek az ötödik, a másodiknak a hatodik percében kapott gólt a Fradi.

Tello technikás lövését Dibusz szépen védte.

A 72. percben mind a két csapat kettőt cserélt, Mak és Laidouni állt be a magyar bajnokhoz, Ryan Mmaee és Vécsei helyére. A Betis kapust (is) cserélt, Claudio Bravo könnyebben meghúzódott.

A Ferencváros játéka valamelyest javult Laidouni beállása után, de a szépítésre nem volt reális esély.

Diego Lainez elszórakozott egy helyzetet, maradt a 0-2 a Fradi szempontjából.

Zachariassen helyett Gavric került pályára az utolsó pillanatokra.

Vége a mérkőzésnek, 2-0-ra nyert a Betis.