Infostart.hu
eur:
361.69
usd:
313.01
bux:
148085.97
2026. augusztus 5. szerda Krisztina
Jean-Pierre Adams (L) from France and Baptista Tamagnini Nene during a friendly international match between France and Portugal.   (Photo by Universal/Corbis/VCG via Getty Images)
Nyitókép: Universal/Corbis/VCG/Getty Images

Negyven év kóma után elhunyt az egykori válogatott futballista

Hetvenhárom éves korában elhunyt Jean-Pierre Adams, egykori francia válogatott futballista.

A szenegáli származású labdarúgó 1982-ben térdsérüléssel került kórházba, de a műtét során az altatóorvos hibázott, és egy rosszul bevezetett cső elzárta a tüdejéhez vezető utat, így nem jutott elég oxigénhez és agykárosodást szenvedett. Azóta felesége otthonukban ápolta.

Adams labdarúgó karrierje során megfordult az Olimpique Nimes (1970-73), a Niza (1973-77), majd a Paris Saint-Germain (1977-79) gárdájában, a francia válogatottban 1972 és 1976 között 22 alkalommal szerepelt, a hozzá hasonlóan színesbőrű és kiváló fizikai adottságokkal rendelkező Maurius Trésorral alkotott védőpárosa mindenhol elismerést váltott ki, "fekete őrségként" emlegették őket.

(A nyitóképen: Jean-Pierre Adams - balra - a francia és Baptista Tamagnini Nene a portugál válogatott játékosa egy barátságos mérkőzésen).

Címlapról ajánljuk
Gerendai Károly az Arénában: lesz Sziget hőségben is, saját áramgenerátorokkal készültünk

Gerendai Károly az Arénában: lesz Sziget hőségben is, saját áramgenerátorokkal készültünk

A fejlesztések miatt a szélsőséges körülmények sem lehetetlenítik el a Sziget Fesztivált – hangsúlyozta az InfoRádió Aréna című műsorában Gerendai Károly főszervező. Hozzátette: le tudnak válni a központi elektromos hálózatról. A Szigetet jövő héten, augusztus 11–15 között rendezik, amikorra elvileg már enyhül az óriási hőség.

43 fok Budapesten, 40 fok országosan: itt a délutáni gyorsjelentés a hőséghelyzetről

Az áram- és vízellátás mindenhol stabil. A közlekedésben húsz vasútvonalon, valamint öt HÉV-vonalon van érvényben ideiglenes, magas sínhőmérséklet miatti sebességkorlátozás. Országszerte 17 helyen van erdőtűz vagy vegetációtűz.
inforadio
ARÉNA
2026.08.06. csütörtök, 18:00
Aszódi Attila
a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi Karának dékánja
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. augusztus 5. 19:51
2026. augusztus 5. 18:34
×
×