eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
REIMS, FRANCE - AUGUST 29: Lionel Messi of PSG is replacing Neymar Jr, left with coach of PSG Mauricio Pochettino during the Ligue 1 Uber Eats match between Stade Reims and Paris Saint Germain (PSG) at Stade Auguste Delaune on August 29, 2021 in Reims, France. (Photo by John Berry/Getty Images)
Nyitókép: John Berry/Getty Images

Mire megy a MU Ronaldóval, s mire a PSG Messivel?

Lionel Messi piaci értéke 80 millió euró körül van, pedig már a 35. évében jár. Cristiano Ronaldo két évvel idősebb, de az övé is még mindig 45 millió. Az Európa-bajnok Gianluigi Donnarumma értékét 60 millió euróra becsülik. Antoine Griezmann ugyancsak 60 millió. David Alabéé 55 millió. Mind az öten klubot váltottak az elmúlt hetekben, értük (valójában a portugál szupersztárért) összesen 15 millió eurót fizettek ki.

Akár a mostani átigazolási időszak egyik legfontosabb motívumának is nevezhetjük, hogy szupersztárok váltanak klubot, semmiért vagy szinte semmiért. Természetesen a fentebb említett esetek háttere egytől egyig más, az összkép mégis az, hogy a világ legjobbjai közül cseréltek klubot négyen.

Lionel Messi klubváltását még nagyon sokáig nem emésztik még meg Barcelonában, minden ellenkező nyilatkozat ellenére a szurkolók egy része úgy gondolja, a hangoztatottakkal ellentétben a klub nem tett meg mindent Messi újraszerződtetéséért. Jól jellemző az a kicsit (?) gúnyos twitter üzenet kedd estéről, amely felidézte, hogy öt évvel ezelőtt még a Messi, Suárez, Neymar trió támadott a Barcelonában, most pedig Depay, De Jong és Braithwaite.

A Barcelona a nyáron ingyen szerzett meg néhány játékost (Eric García, Memphis Depay, Sergio Agüero), s kölcsönvette az utolsó pillanatokban Luuk de Jongot. Nagyon nehéz szezonnak ígérkezik a mostani, a mostani keretből talán a Ter Stegen – Dest, Piqué, Lenglet, Jordi Alba – Frenkie de Jong, Busquets, Pedri – Depay, Luuk de Jong, Braithwaite tizenegy tűnik a legerősebbnek (legalábbis a Messi tízes mezét örökölő Ansu Fati teljes felépülésééig, s azért ezt a csapatot nehéz összehasonlítani a 2015-ös BL-győztes gárdával: Ter Stegen – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba – Rakitic, Busquets, Iniesta – Messi, Suárez, Neymar…

A Real Madrid 2018-ban veszítette el Cristiano Ronaldót, azóta a klubhoz nem érkezett olyan világklasszis igazolás, aki valódi erősítést jelentett volna a mezőnyjátékos posztokon. Eden Hazard az lehetett volna, de madridi története egyelőre minden csak nem sikertörténet. A mostani nyár szerzeményei közül a Bayern Münchentől ingyen megszerzett David Alaba az lehet, talán. A királyi klub mindössze az átigazolási időszak utolsó napján, a csupán 18 éves Eduardo Camavingáért fizetett pénzt.

Mindezt magyarázhatnánk az anyagi helyzettel, azzal, hogy Florentino Pérez elnök hónapok óta panaszkodik a veszteségekre, s arra, hogy csak az Európai Szuperliga megalakítása jelenthetne megoldást a pénzügyi gondokra – ebbe a képbe nehezen illeszthető, hogy a királyi klub akár 200 millió eurót is hajlandó lett volna végül megadni Kylian Mbapééért. Lehet, hogy erős kifejezés, de utólag nagyon úgy tűnik, a PSG tulajdonosai a bolondját járatták a madridi „kollégákkal”. A 160 milliós alapösszeg hiába kúszott fel a korábban a PSG által megjelölt 200 millió euróra, amikor a Madrid azt megadta volna, már az is kevésnek bizonyult.

Ebből az következik: a PSG katari tulajdonosainak nem számít 200 millió euró, inkább Mbappé kell, akár egy évre is (addig tart a szerződése), vele akarják megnyerni a Bajnokok Ligáját. ami nélkül kudarc lenne a szezon.

Ugyanakkor érdemes felhívni a figyelmet egy paradoxonra: a világ leggazdagabb klubja a valaha volt egyik legsikeresebb átigazolási időszakát bonyolította le úgy, hogy egyedül Asraf Hakimiért fizetett ki jelentős összeget (60 millió euró), s ingyen megszerezte Messit, Serio Ramost, Georginio Wijnaldumot, Gianluigi Donnarummát, s kölcsönvette a portugál Nuno Mendest.

Messi mellett klubot váltott Cristiano Ronaldo is. Ahogyan a Juventusnál megerősítették, biztos jelei voltak annak már az előző idény vége óta, hogy a klub legutóbbi három szezonjának legjobb góllövője szívesen távozna, de valójában augusztus utolsó harmadában vált világossá, hogy megfelelő kérője is akad.

Eleinte úgy tűnt, hogy ez a Manchester City lehet a befutó – ne menjünk el amellett, hogy a City tavaly állítólag meg akarta szerezni Messit, nem sikerült, idén „startolt” Harry Kane-re és Cristiano Ronaldóra is, de úgyszintén lemaradt –, ám végül egy házzal arrébb, a Unitednél kötött ki.

Valószínűleg ebbe belejátszott Sir Alex Ferguson meggyőző ereje, valamint az is, hogy egyetlen nap alatt is számos elmarasztaló vélemény látott napvilágot arról, hogy egy „ősunitedes” nem mehet a Citybe.

Érdekes lesz majd figyelni, a Messivel kiegészült PSG és a Cristiano Ronaldót ismét a soraiban tudó Manchester United meddig jut majd az esztendő klubfutballjának legnagyobb színpadán, a Bajnokok Ligájában. A legutóbbi három évben kettejük akkori aktuális csapata mindössze egyszer (2019, Barcelona) jutott legalább az elődöntőbe. Tovább egyszer sem…

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 20:33
2024. november 21. 15:15
×
×
×
×