Infostart.hu
eur:
376.62
usd:
315.93
bux:
129854.13
2026. február 9. hétfő Abigél, Alex
A trófea a 2019-2020-as labdarúgó Bajnokok Ligája csapatbeosztásának sorsolásán az Európai Labdarúgó-szövetség, az UEFA nyoni székházában 2019. augusztus 5-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Salvatore Di Nolfi

Helyszínt válthat a BL-döntő

Isztambulból a londoni Wembley Stadionba kerülhet át a labdarúgó Bajnokok Ligája május 29-i döntője, melyet a Manchester City és a Chelsea játszik.

A változtatásra azután kerülhet sor, hogy a brit kormány múlt pénteken szigorított a koronavírus-járvány miatti karanténszabályokon, melyek szerint a magas kockázatú, úgynevezett vörös listán szereplő országokba – például Törökországba – csak a "nyomós indokkal" megengedett az utazás, és aki visszatér egy ilyen területről, annak tíz napot szállodai karanténban kell töltenie a saját költségén.

Médiaértesülések szerint az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) képviselői hétfőn virtuális találkozón egyeztetnek a britekkel, és a következő 24 órában döntés születhet a BL-döntő helyszínéről.

Az UEFA állítólag korábban már jelezte, hogy Nagy-Britanniában csak a Wembley jöhet szóba helyszínként, és szeretné elérni, hogy a szövetség és a média fináléra utazó képviselői, valamint a szponzorok és más VIP-vendégek mentesüljenek a kötelező karantén alól. Az európai szövetség arra is biztosítékot kér a brit kormánytól, hogy 22 500 nézőt beengednek a Wembley-be, ezt a számot vállalták ugyanis a britek a nyári Európa-bajnokság mérkőzéseit illetően is.

A május 29-i BL-döntőnek eredetileg az Atatürk Olimpiai Stadion adna otthont Isztambulban.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Szakértő a magyar videojáték-fejlesztő cég támogatásáról: a tehetség megvan, meglátjuk, a pénz mire lesz elég

Szakértő a magyar videojáték-fejlesztő cég támogatásáról: a tehetség megvan, meglátjuk, a pénz mire lesz elég

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerint ezen a téren is a globális élmezőnybe törünk, ezért a kormány 1,5 milliárd forintos támogatást adott egy magyar videojáték-fejlesztő cég 4,5 milliárdos beruházásához. Az InfoRádiónak nyilatkozó szakértő szerint tehetségből van elég egy világsikerű magyar videójáték megalkotásához, az viszont kétséges, hogy 4,5 milliárd forint elég-e rá.

Orbán Viktor Szekszárdon folytatta az országjárást, és a térség polgármestereivel is tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök Lázár János építési és közlekedési miniszter társaságában Szekszárd térségének polgármestereivel tárgyalt, majd fórumot tartott: esti posztja szerint „Szekszárdon tudják: a Fidesz a biztos választás. Hétfő este annyian voltunk, hogy a végén már csak cipőkanállal lehetett beférni.”
inforadio
ARÉNA
2026.02.10. kedd, 18:00
Charaf Hassan
a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem rektora
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×