Infostart.hu
eur:
379.12
usd:
319.29
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Ifjabb Buzánszky Jenő, a Nemzet Sportolója címmel kitüntetett 49-szeres magyar válogatott Buzánszky Jenő labdarúgó fia (b1), Bajkai István, az Aranycsapat Testület alelnök (b2), Lomnici Zoltán, az Aranycsapat Testület elnöke (b3), Takács Tibor, az FTC Baráti Kör elnöke (b4), Grosics Edina, a Nemzet Sportolója díjjal kitüntetett magyar válogatott labdarúgó Grosics Gyula lánya (b5) és Bozsik Péter,  Bozsik József, az Aranycsapat olimpiai bajnok játékosának fia (b6) a Puskás Ferenc olimpiai bajnok labdarúgó április 1-jei születésnapja alkalmából tartott megemlékezésen Budapesten, az Olimpiai Park Emlékműnél 2021. március 31-én.
Nyitókép: MTI/Bruzák Noémi

Elesett Budapest a 2032-es olimpia megrendezésétől

Ha 2036-ra bejelentkezik a két Korea, akkor az is nagyon "nehéz ügy" lesz. A Budapest2032 bizottság mindenesetre nem oszlik fel.

Noha a kormány korábban kacérkodott a 2032-es nyári olimpia megrendezésének gondolatával, gyakorlatilag eldőlt, hogy Budapest nem lesz házigazdája az említett játékoknak, ugyanis az ausztrál kormány megadta a brisbane-i nyári olimpia megrendezéséhez szükséges garanciákat - írja a Népszava.

Annastacia Palaszczuk, Queensland állam kormányfője megköszönte a kormánynak, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) által megadott határidőn belül megerősítette, Queenslanddel közösen finanszírozza az ötkarikás seregszemléhez szükséges infrastrukturális fejlesztéseket, ezt követően pedig a lap rögvest érdeklődött a Magyar Olimpiai Bizottságnál, hogy mi lesz a január 27-én megalakult Budapest2032 bizottság sorsa, tudatában annak, hogy a NOB márciusban már támogatásáról biztosította az ausztrál várost rendezési szándék esetén.

"Ahogy az odaítélés folyamata sem egyértelmű, úgy a folyamatban tett bejelentések valódi súlyát is nehéz pontosan megítélni. Várjuk a további fejleményeket, miközben a kezdeti lépéseinket folytatva kívánunk tovább haladni a megkezdett úton, amely a jövőben egy budapesti olimpia megrendezéséhez vezet. A Nemzetközi Olimpiai Bizottsággal való egyeztetésre májusban fog sor kerülni" - reagált a MOB a Népszavának, amely más forrásokból úgy tudja, a bizottság feloszlatása nem merült fel, alaposan feltérképezik, mi kell még ahhoz, hogy Budapest olimpia házigazdája lehessen.

Májusban pedig az is kiderülhet egy MOB-NOB egyeztetésen, hogy érdemes-e Magyarországnak egy 2036-os rendezésben gondolkodnia. Erre az olimpiára egyébként a két Korea együtt pályázhat, ha ez így lesz, megint csökkennek Magyarország esélyei, ám Ázsia elleni érv Peking (2008), Phjongcshang (2018), Tokió (2021) és a "téli" Peking (2022) sorozata, illetve az is, hogy Észak-Korea szándékáról semmit sem tudni.

Erről a témáról is szó lesz az Aréna szerda esti adásában (18 óra), amelynek vendége Kulcsár Krisztián, a MOB elnöke.

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×