A dordrechti rövidpályás gyorskorcsolya-vb 500 méteres számában diadalmaskodott.
Liu Shaoang aranyérmet nyert szombaton 500 méteren a rövidpályás-gyorskorcsolyázók hollandiai Dordrechtben zajló világbajnokságán.
A Ferencváros 22 éves gyorskorcsolyázója pályafutása első világbajnoki címét szerezte, korábban olimpiát és Európa-bajnokságot már nyert. Magyarországnak ez a második vb-diadala, mivel Liu Shaolin Sándor 2016-ban ugyancsak a legrövidebb távon lett első.
Liu Shaoang legjobb idejének köszönhetően a legkedvezőbb, egyes pályáról rajtolhatott. Az első kanyarra ennek megfelelően elsőként fordult rá, ráadásul némi előnyt is kidolgozott magának. Az üldözőbolyt az orosz Szemjon Jelisztratov vezette, a hajrára fel is ért Liu Shaoangra, de előzési kísérletet már nem tudott indítani, így a magyar klasszis rajt-cél győzelmet aratott az 1500-on bronzérmes Jelisztratov és az olasz Pietro Sighel előtt.
A sikerrel ez sorozatban a hatodik vb, amelyen a magyarok legalább egy dobogós helyet szereztek.
Liu Shaolin a kisdöntőben szerepelt, az utolsó kanyarban ugyan körbekorcsolyázta az addig élen haladó orosz Konsztantyin Ivlijevet, de végül nyolcadikként zárt, mert a manővert a zsűri szabálytalannak találta.
A nők 500 méteres versenyében az 1500 méterhez hasonlóan a holland Suzanne Schulting diadalmaskodott a magyarokkal készülő olasz Arianna Fontanát és az ugyancsak holland Sema Poutsmát megelőzve. A negyeddöntőben búcsúzott Kónya Zsófia a 12., Jászapáti Petra pedig a 13. helyen végzett.
Szombaton még a váltók elődöntőit bonyolítják le, vasárnap pedig az 1000 méter, a 3000 méteres szuperdöntő és a staféták fináléi szerepelnek a programban.
Magyar Péter miniszterelnök 13 órakor beszédet mond napirend előtt, a képviselők hétfőn szavazhatnak az Alaptörvény 17. módosításról, amelyben Sulyok Tamás államfő megbízatásának végét is kimondják. „A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás” – írta a miniszterelnök Facebook-oldalán. Kedden visszaállíthatják a pedagógusok sztrájkjogát.
A telkek piaca a legélénkebb, és a legtöbbet a luxusingatlanok árából lehet alkudni a Velencei-tónál – erről beszélt az InfoRádióban a Balla Ingatlan ügyvezetője, Balla Ákos.
A lengyel külügyminiszter, Radosław Sikorski szerint nem zárható ki, hogy Moszkvában egy súlyos incidensre készülnek – szúrta ki az Ukrajinszka Pravda. Véleménye szerint ugyanakkor a oroszoknak nincs elegendő erejük egy nagyszabású támadás megindításához, ezért valamilyen alternatív provokációt mérlegelnek. Négy éven át arra épített Oroszország, hogy egy felőrlő állóháborúban kitartóbb lesz Ukrajnánál. Most azonban, ahogy az ukrán drónok egyre nagyobb kárt okoznak az orosz hadseregben és az olajiparban, Moszkva kénytelen belátni, hogy az idő nem feltétlenül neki dolgozik - elemezte a helyzetet a Wall Street Journal. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.