Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 26. vasárnap Anikó, Anna
Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője szelfit készít a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság abu-dzabi futamának időmérő edzése után a Yas Marina versenypályán 2019. november 30-án. Hamilton az első rajthelyről indul a másnapi futamon.
Nyitókép: MTI/EPA/Ali Haider

Ezek után ki ne szeretne Lewis Hamilton zsebében turkálni?

Ő bizony a leggazdagabb sportoló az Egyesült Királyságban. Minden egyes másodpercben bő 1,7 fontot keresett tavaly, akkor is, ha nem dolgozott.

A hatszoros Forma-1-es világbajnok Lewis Hamilton a leggazdagabb sportember az Egyesült Királyságban.

A Mercedes brit pilótája, aki 2018-ban kötött új szerződést csapatával, a The Sunday Times legtehetősebbeket felsoroló 50-es listáján

224 millió fontos nettó vagyonnal szerepel. Az elmúlt egy évben 37 millióval gazdagodott.

Rajta kívül egyedül a golfozó Rory McIlroy került még a rangsorba a sportolók közül. A világranglista élére 2015 után idén februárban visszakerült sztár neve mellett 170 millió áll.

A 30 éves vagy annál fiatalabb gazdagok között ugyanakkor túlsúlyban vannak a sportolók: a top 50-ben 18-an szerepelnek. Közülük Gareth Bale, a Real Madrid walesi labdarúgója a legtehetősebb 114 millió fonttal. Ezen a listán az első tíz között a profi világbajnok ökölvívó Anthony Joshua az egyetlen nem futballista 107 millióval.

A fiatalok listájának élcsoportja:

1. Gareth Bale (labdarúgás) 114 millió

2. Anthony Joshua (ökölvívás) 107 millió

3. Paul Pogba (labdarúgás) 50 millió

4. Kevin de Bruyne (labdarúgás) 34 millió

5. David de Gea (labdarúgás) 34 millió

6. Raheem Sterling (labdarúgás) 28 millió

7. N'Golo Kante (labdarúgás) 25 millió

8. Harry Kane (labdarúgás) 24 millió

9. Daniel Sturridge (labdarúgás) 22 millió

10. Jordan Henderson (labdarúgás) 21 millió

Címlapról ajánljuk
Lando Norris nyerte a Hungaroringen a Forma–1-es Magyar Nagydíjat

Lando Norris nyerte a Hungaroringen a Forma–1-es Magyar Nagydíjat

Lando Norris csapattársa, Oscar Piastri váltóhiba miatt néhány körrel a befutó előtt a második helyről esett ki. Norris mögött a négyszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője végzett a második helyen, míg a dobogó alsó fokára a vb-pontversenyt vezető Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes fiatal olasz pilótája állhatott fel. Antonelli így 50 pontra növelte előnyét a pontversenyben.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Nagy gyomrost kaptak az ETF-ek, de kettőt pislogtunk, és máris új csúcsokat ostromolnak az imádott befektetések

Nagy gyomrost kaptak az ETF-ek, de kettőt pislogtunk, és máris új csúcsokat ostromolnak az imádott befektetések

Az ETF-piac 2026 első félévében mind Amerikában, mind Európában új rekordokat döntött: a világelső USA kezelt vagyona 17 százalékkal 15 818 milliárd dollárra, Európáé pedig 20 százalékkal 3100 milliárd euróra nőtt. A vagyonnövekedés mintegy 42-43 százalékát a nettó tőkebeáramlás adta, a többi a mögöttes eszközök felértékelődésének köszönhető. A márciusi, az iráni háborúhoz köthető piaci zuhanás idején is pozitív maradt a tőkeáramlás mindkét régióban, áprilisban pedig erőteljes visszapattanás következett. A részvény-ETF-ek teljesen uralják a piacot, a kezelt vagyon közel 80 százalékáért felelnek mindkét kontinensen, miközben a termékek száma Amerikában és Európában egyaránt 12 százalékkal bővült.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×