eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar
Olivier Giroud, a Chelsea játékosa (j) ünnepel, miután megszerezte csapata első gólját az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság 27. fordulójából elhalasztott Chelsea-Brighton mérkőzésen a londoni Stamford Bridge stadionban 2019. április 3-án. A Chelsea 3-0-ra nyert.
Nyitókép: MTI/EPA/Andy Rain

Várva várt döntést hozott a brit kormány

Június 1-től újraindulhat a sportélet Angliában.

A brit kormány felhívta a sportszervezetek figyelmét, hogy készüljenek az angliai sportélet újraindítására,

amelyre azonban csak június 1. után lesz lehetőség, zárt kapuk mögött.

A koronavírus-járvány miatt bevezetett szigorú óvintézkedések enyhítésének második üteme tartalmazza "a kulturális és sportesemények zárt kapuk mögötti megrendezésének engedélyezését" június első napjától kezdve. A kormány szerint tömegeket vonzó, nyilvános sportesemények megtartása csak később lesz lehetséges, a fertőzöttek számának csökkenésétől függően.

A sportélet Nagy-Britanniában is március közepén állt le. A kormány hétfői döntése nem befolyásolja a Forma-1-es Brit Nagydíjat, amelyre a jelenlegi tervek szerint július 19-én kerülne sor. A labdarúgó Premier League folytatását viszont jelentősen megnehezíti a határozat, hiszen az élvonal klubjai mindenképpen szerették volna június 30-ig lezárni az idényt.

A Premier League klubjai éppen hétfőn tanácskoznak a szezon folytatásáról. A bajnokságból még 92 mérkőzés van hátra.

Címlapról ajánljuk
Kempf Zoltán egy időre háttérbe szorítja az influenszerkedést, és megcélozza az olimpiát

Kempf Zoltán egy időre háttérbe szorítja az influenszerkedést, és megcélozza az olimpiát

A világbajnok BMX freestyle-os néhány évre abbahagyta a versenyzést, de amikor a sportága bekerült az olimpiai programba, hamar visszatért. A népszerű influenszer az InfoRádióban elmondta: a BMX freestyle-ban nem lehet előre jósolni vagy esélyeket latolgatni, sok tényezőtől, körülménytől függ, hogy sikerül egy-egy verseny, de a kvótaszerzés lesz a célja a júniusi, budapesti olimpiai selejtezőn.

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×