A tervezett menetrendet ismertette a BBC, így fest:
- Május 13., szerda: A Hivatásos Labdarúgók Szövetsége (PFA) és a Ligamenedzserek Szövetsége (LMA) egyeztet az orvosi protokollokról
- Május 14., csütörtök: A Premier League és a PFA/LMA közötti találkozók az orvosi protokollokról
- Május 14., csütörtök: Találkozó a szakminiszter és a futballvezetők között
- Május 18., hétfő: A Premier League tagjainak következő ülése
- Május 18., hétfő: A Premier League játékosai visszatérhetnek a csoportos edzéshez az előírt protokoll alapján
- Május 25.: Az UEFA által megszabott határidő a bajnokságoknak (így a Premier League-nek is) a szezon folytatásáról vagy bezárásáról.
- Június 1.: Az elitsport visszatérésének kormányzati időpontja Angliában. Az eseményeket kizárólag zárt kapuk mögött engedélyezett megrendezni.
- Június 12.: A Premier League tervezett időpontja a bajnokság folytatására.
Az egyesületeknek érdekében állna befejezni a bajnokságot, hogy a tévés szerződésekből járó pénzt legalább megkaphassák. Ugyanakkor egy friss adat szerint a Premier League klubjainak a becslések szerint 340 millió fontot kellene visszafizetniük a brit és a nemzetközi műsorszolgáltatóknak – még akkor is, ha a szezon zárt ajtók mögött folytatódik.(Ennek oka, hogy a mérkőzéseket nem ott és nem akkor rendezik, amikor és ahol eredetileg tervezték.)
Szignifikáns kérdés a semleges pályán való mérkőzésrendezés.A következő napokban az ez ellen érvelő klubok fontos feladata lesz, hogy bebizonyítsák, éppen olyan biztonságos, ha otthon és idegenben lépnek pályára, mint a semleges stadionban történő rendezés. Elképzelő, hogy ebben a kérdésben a rendőrségé lesz a döntő szó.