Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 10. szombat Melánia
Milák Kristóf örül, miután óriási világcsúccsal lett aranyérmes a 200 méteres férfi pillangóuszás döntőjében a 18. vizes világbajnokságon a dél-koreai Kvangdzsuban 2019. július 24-én. A 19 éves magyar versenyző 1:50.73 perces idővel csapott célba, ezzel Michael Phelps 2009-es, 1:51.51-es rekordját adta át a múltnak.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Milák Kristóf kicsit pánikba esett

"Ezt mégis hogy csináltam?" - reagált a köztévé kamerájában világcsúcsa után Milák Kristóf, aki majdnem egy másodperccel megdöntötte Michael Phelps korszakos világcsúcsát 200 pillangón a kvangdzsui úszó-világbajnokságon.

"Ezt mégis hogy csináltam?" - kezdte nyilatkozatát Milák Kristóf a köztévében, amikor kiszállt a medencéből friss világcsúcstartóként és felnőtt világbajnokként a vizes-vb negyedik medencés úszónapján. "Mert nem tudom" - folytatta.

Elmondása szerint napközben már azt számolta, hogy a világcsúcs hogy lesz meg. Megismételte: fogalma sincs, hogy mit csinált, ezt követően azonban viszonylag pontosan leírta, mi történt a medencében.

"Az első fordulónál láttam, hogy egy testhosszal előttem van Chad Le Clos, akkor kicsit pánikba estem, de fokozatosan gyorsítottam, és vártam, hogy besavasodjak, de csak nem történt meg,

nagyon könnyű volt az egész" - elemezte magát a 19 éves honvédos úszósztár.

Hozzátette, Kozma Dominik két éve megmondta, hogy jön majd a "Milák-csúcs".

"Megtanultam 200 méter pillangót úszni" - zárta értékelését.

És rögzítsük: Milák Kristóf új világcsúcsa 1:50,73, Michael Phelps korábbi rekordja 1:51,51 volt. Szinte napra pontosan tíz éve úszta a római világbajnokságon. Cseh László hasonlóan régi Európa-csúcsa (1:52,70) is természetesen a múlté.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a Fidesz-kongresszuson: 20 év kormányzás után is kész vagyok a feladatra

Orbán Viktor a Fidesz-kongresszuson: 20 év kormányzás után is kész vagyok a feladatra

Országos kongresszuson mutatta be a Fidesz–KDNP a 106 egyéni képviselőjelöltjét a 2026-os országgyűlési választások előtt. A kongresszus mottója: „Fidesz – a biztos választás”. Orbán Viktor miniszterelnök felszólította a Fidesz-jelölteket, hogy a Lázárinfókhoz hasonlóan álljanak szóba mindenhol mindenkivel, és mindenképp beszéljenek a háborúról, a migrációról és a genderőrületről. Migránsok vagy biztonság? Gender vagy család? Béke vagy háború? – ez a választások tétje Orbán Viktor szerint.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Kijev elhagyására szólítottak fel az ukránok, Meloni tárgyalna Putyinnal – Háborús híreink szombaton

Kijev elhagyására szólítottak fel az ukránok, Meloni tárgyalna Putyinnal – Háborús híreink szombaton

Szabályosan ünneplik az oroszok a ma hajnali, Ukrajna elleni kombinált rakétacsapást, az MK.ru vezető anyagként foglalkozik a témával – Jurij Knutov biztonságpolitikai szakértő bevonásával az okozott kár mértékét és az Oresnyik rakéta képességeit taglalják. Felszólította Kijev lakosságát a város polgármestere, Vitalij Klicskó arra, hogy ha módjukban áll, hagyják el a települést – írja az RBK. Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról – hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×