eur:
409.4
usd:
374.68
bux:
74343.85
2024. november 5. kedd Imre
Szingapúr, 2016. október 22.Hosszú Katinka férjével és edzőjével, Shane Tusuppal a rövidpályás úszó világkupa szingapúri viadalán 2016. október 22-én. (MTI/EPA/Wallace Woon)
Nyitókép: WALLACE WOON

Ezért távozott Shane Tusup

Hosszú Katinka amerikai éveiről és edző-férjéről, Shane Tusupról is beszélt Dave Salo, aki korábban a magyar úszó felkészülését irányította.

Négy évig, az amerikai USC-n volt Hosszú Katinka edzője Dave Salo, aki az M4 Sportnak adott interjúban mesélt az úszóról.

„Először a 2008-as olimpián találkoztunk személyesen, mielőtt idejött volna – mondta az úszóedző. – Akkoriban úgy tűnt, nem túl lelkes az úszástól. Nem is volt túl jó formában. Szerintem kicsit vonakodott is attól, hogy Amerikába jöjjön. Szerintem ez nagyrészt annak tudható be, hogy egészen addig csak edzett, nagyon keményen edzett. A magyar iskola hagyományosan nagyon szigorú és azt hiszem, ő egy kicsit beleunt ebbe. Elvesztette a lelkesedését.”

Salo úgy véli, mikor a fiatal úszó biztos angoltudást szerzett, szívesebben beszélt vele, a többi edzővel és csapatársaival is. Ezek után egyre jobban kirajzolódott a tehetsége. „Mi is megismertük, milyen jó humora van, milyen kedves teremtés és nagyon szívós, ha versenyről van szó.

Nagyon kemény versenyző volt.”

Az edző szerint már ekkor lehetett látni, hogy a világ egyik legjobb sportolójává válhat Hosszú Katinkából.

A 2012-es olimpia aztán fordulópont volt a magyar úszónő életében, hiszen nem nyert érmet.

"Londonban csalódtunk. Találkoztunk utána, és volt egy olyan érzésem, hogy bizonyos tényezők elvonták a figyelmét és ennek lehetett köze az eredményhez.

Persze a világ ötödik legjobbja volt, de a 2009-es eredménye tükrében ez halovány eredmény – fejtegette Salo. – Nehéz pontosan megmondani mi történt, de úgy érzem, lehetett valami zavaró tényező, már 2010-ben is volt ilyesmi. Akkor például meglátogatta őt a családja és az hosszabb időre elvonta őt az edzésektől, 2012-ben más személyes tényezők voltak. Ez sok minden lehetett.”

Kiemelte, hogy amíg nem az amerikai váltóval volt dolga, minden tőle telhetőt megtett azért, hogy a magyar úszó sikeres legyen.

„Talán jobban teljesített volna, ha abban a négy hétben vele vagyok. Nem tudom. De azt nem hiszem, hogy azt mondtam volna, hogy nyisson szépségszalont Budapesten. Talán azt mondtam, hogy vehet egy szépségszalont. De nem hiszem, hogy azt mondtam volna, hogy dolgozzon is ott. Annál azért többre tartom Katinkát. Ha valamit így értett, akkor bocsánatot kérek. Valójában nagyon tisztelem Katinkát."

Az edző elárulta, hogy mikor beszélt utoljára a magyar sportolóval.

„Amikor nemzetközi versenyeken találkozunk és egyedül van, akkor tudunk váltani pár szót, egyébként

a férje nem igazán engedi beszélni bárkivel, legalábbis én így tapasztaltam.

A legutóbbi világbajnokságon találkoztam vele egyedül is, nem beszélgettünk sokat, de legalább köszöntünk egymásnak. Aranyos lány, tényleg nagyon szeretem Katinkát”

Beszélt Shane Tusupról is, aki korábban maga is Dave Salo tanítványa volt.

"Nálam úszott, voltak dolgai, amelyek szerintem nem tettek jót neki és nem tettek jót Katinkának sem.

Ki is rúgtam a csapatból, legalább egyszer. Olyan dolgai voltak, amelyek nem tettek jót a programunknak és nem éreztem, hogy segítik a csoportot, de adtam neki egy második esélyt. Ezen kívül nem igazán van mit mondanom Shane-ről.”

Elárulta, hogy magatartásproblémákról volt szó:

„Láthatták önök is Magyarországon, hogy vannak magatartásproblémái, ezek bírósági ügyekhez is vezettek. Azt hiszem, ezek nem új keletűek. Én kicsit mindig aggódtam is, hogy Katinka ebben a közegben van. Shane meglehetősen nehéz személyiség, láttam őt a medenceparton, nagyon lekezelő, bizonyos esetekben bántó, ha valaki nem úgy teljesít, ahogyan azt ő elvárja.”

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.06. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Amerika Kutatóintézetének tudományos munkatársa
Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A küzdelem rendkívül szorosnak ígérkezik: a billegő államokban és az országos pollokban is fej-fej mellett vannak a jelöltek. Az első, Dixville Notchból érkező eredmény döntetlen is lett. Ideális esetben holnap reggelre lehet már látni, ki lesz a következő elnök, de nem teljesen kizárható, hogy ismét kell néhány napot várnunk. Közben a választás folyamatát vihar, áradás, technikai problémák és bombafenyegetések hátráltatják. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×