eur:
402.13
usd:
383.27
bux:
87542.1
2025. február 16. vasárnap Julianna, Lilla

Kerber nyert a US Openen

A világranglistát hétfőtől vezető német Angelique Kerber nyerte az amerikai nyílt teniszbajnokság női egyesének döntőjét.

A második helyen kiemelt játékos három szettben, 6:3, 4:6, 6:4 arányban győzte le a tizedikként kiemelt cseh Karolina Pliskovát.

Az első szettben Kerber az első és az utolsó játékban is megnyerte ellenfele szervajátékát, és mivel jóval kevesebb ki nem kényszerített hibát vétett, magabiztosan került előnybe.

A folytatásban Pliskovának elég volt egyszer elvennie riválisa adogatását - 2:3-ről 5:3-ra fordított - az egyenlítéshez, pedig ebben az időszakban is ő rontott valamivel többet.

A döntő szettben a cseh játékos - aki előbb Venus Williamst, majd annak húgát, Serenát is elbúcsúztatta a tornán - 1:1 után brékelőnybe került, ám ezt kisvártatva elveszítette, így 3:1-es vezetést követően 4:3-as hátrányba került. A korábbiaknál is több hibával tarkított hajrában a jobban összpontosító német kerekedett felül.

Miután Angelique Kerber bekerült a fináléba, Serena Williams viszont nem, a német teniszező hétfőtől átveszi az első helyet a világranglistán a 2013 eleje óta éllovas amerikaitól.

Ez volt Kerber harmadik Grand Slam-döntője eddigi pályafutása során - ráadásul mindhármat idén játszotta -, ezek közül a mostanit és az ausztrált megnyerte, a wimbledonit elveszítette. Pliskova élete első GS-fináléjában szerepelt New Yorkban.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.02.17. hétfő, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa
Veszélyes csapda egy államnak belföldre eladósodnia

Veszélyes csapda egy államnak belföldre eladósodnia

Az EU-tagállamok fiskális helyzete jelentős eltéréseket mutat, különösen az államadósság, a költségvetési egyenleg és a bankrendszer hazai államadósság-kitettsége („home bias”) tekintetében. Míg korábban az Európai Unió kifejezetten pártolta, hogy a tagállamok a hazai szereplőkre támaszkodjanak inkább az adósságfinanszírozásban, most egy friss bizottsági elemzésben árnyalták már álláspontjukat. Arra jutottak, hogy a magas belföldi kitettség (különösen ha a bankrendszer felé áll fenn) növeli a pénzügyi stabilitási kockázatokat, különösen egy esetleges fiskális vagy gazdasági sokk esetén a túlságosan nagy egymásrautaltság miatt, amire a Bizottság erősebb diverzifikálást ajánl a finanszírozásban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×