393.87
365.13
0

Harmadik lett a csoportjában a magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott 4-3-as vereséget szenvedett Pireuszban Európa-bajnoki selejtezőn a görögöktől - valójában tét nélküli mérkőzésen, hiszen a románok 3-0-ra győztek a Feröer-szigeteken, s így megszerezték a második helyet.

A csoport második helyéért játszik a magyar labdarúgó-válogatott a Karaiszkakisz Stadionban a görögök elleni Eb-selejtezőn. Akkor ér célba, ha több pontot szerez, mint az ugyancsak hat órakor, a Feröer-szigeteken kezdődő találkozón a román együttes.

Németh Krisztián és a csütörtökön Feröer-szigetek ellen kétszer eredményes Böde Dániel révén két csatár is helyet kapott a magyar labdarúgó-válogatott kezdőcsapatában, amely 18 órától Görögországgal küzd meg utolsó Európa-bajnoki selejtező mérkőzésén.

Bernd Storck szövetségi kapitány a jobb szélen ezúttal a Lech Poznanban légióskodó Lovrencsics Gergőnek szavazott bizalmat.

A mérkőzésnek a hazaiak számára nincs tétje, mert mindenképpen a sereghajtó pozícióban zárják a csoportot, ugyanakkor ha a magyarok több pontot szereznek Pireuszban, mint a románok Feröer-szigeteken, akkor megszerzik a második, biztos részvételt jelentő helyet, s így 1972 után jövőre ismét szerepelnének a kontinensviadalon. A találkozót a horvát Ivan Bebek vezeti majd.

A magyar labdarúgó-válogatott kezdőcsapata:
Király Gábor - Fiola Attila, Juhász Roland, Kádár Tamás, Leandro de Almeida - Lovrencsics Gergő, Gera Zoltán, Elek Ákos, Dzsudzsák Balázs - Németh Krisztián, Böde Dániel.
A fölényben játszó görögök a 4. percben máris vezetést szereztek - fogjuk úgy fel, hogy a feröeriek ellen is hátránybe került a magyar csapat. A jobbszélen vezetett akció után átkerült a labda balra, Sztafilidisz pedig bebombázta, 1-0.
(Vezetnek a románok is, a Feröer-szigetek elleni találkozón Constantin Budescu vette be a hazaiak kapuját.)
Böde Dániel ígéretes helyzetben birkózott a tizenhatoson belül, de a horvát játékvezető kifelé ítélt szabadrúgást.
(A magyar csoporttal párhuzamosan játszanak az I-ben is. A portugálok gyorsan vezetést szereztek Nani révén a szerbek otthonában, miként az albánok is Jerevánban. Utóbbiak gólját Shkelzen Gashi lőtte.)
Óriási magyar helyzet maradt ki, Dzsudzsák Balázs lövése után Böde elé pattant a labda, a csatár beleszúrt, de a labda a kapu mellé pörgött.
Legalább akkora ziccere volt a görögöknek, pőelkasz becsapta Kádár Tamást, de a kapu fölé lőtt. A 24. percben tartunk.
Leandro beadása után a Sztafilidiszt megelőző Lovrencsics Gergő szép gólt fejelt, 1-1.
(Abban a percben, amelyben a magyar csapat kiegyenlítwett, az albánok alighanem biztosították továbbjutásukat. Már 2-0-ra vezetnek Örményországban, a gólt  Berat Djimsiti szerezte.)
Dzsudzsák szöglete után Juhász Roland lövése centikkel kerülte el a kaput.
Cseréltek a görögök, Holebas beált Sztafilidisz helyére.
Juhász Roland sárga lapot kapott.
(Finnországban a csoportelső északírek vezetést szereztek Craig Cathcart révén.)
Elek Ákos is kapott egy sárga lapot. Aztán Holebas is. Sőt Morasz is. Két percen belül.
Lovrencsics jó lövése után szöglet. Semmi.
Vége a félidőnek.
(Feröeren a román csaat megszerezte a második gólját, ezt is Constantin Budescu érte el.)
A második félidő első helyzete a görögöké volt, Kádár Tamás kiváló becsúszással mentett.
Vezetést szerzett a magyar válogatott, Dzsudzsák Balázs szöglete után Elek Ákos előrenyúlva beleszúrt a labdába, Német Krisztián pedig jókor volt jó helyen a hosszú oldalon. 1-2
Gyorsan egyenlítettek a görögök, a középső védelmünk hibája után a szabadon betörő Panajotisz Tahtszidisz alakította 2-2-re az eredményt.
Lovrencsics helyén Nemanja Nikolics folytatja.
Tahtszidisz elhamarkodottan lőtt, a kapu fölé.
Németh Krisztián cselei után Elek Ákos fejelt, nem volt veszélyes.
(A szerbek kiegyenlítettek a portugálok ellen, nincs tétje a mérkőzésnek.)
Kalmár Zsolt és Nagy Ádám beállt, Dzsudzsák Balázs és Gera Zoltán helyére.
Kalmár gyönyörű szólója után Németh Krisztián belőtte a labdát, 2-3.
Böde sárga lapot kapott, miután a horvát bíró kapott egyet kölcsön.
Mitroglu helyzetbe került, s belőtte, 3-3.
Nikolics a kapu fölé fejelt.
(Armando Sadiku góljával 3-0-ra vezet Albánia Örményország ellen.)
(A románok már 3-0-ra vezetnek, Maxim iratkozott fel a góllövők közé.)
(A portugálok Joao Moutinho révén vezetnek a szerbek elen. A hazaiak közül két játékost is kiállított a bíró a gólt követő percekben.)
A görög csapat fejes góllal szerzett újra vezetést, Koné a gólszerző, 4-3
A magyar csapat veszített, harmadik lett a csoportjában, de még egyenes ágon is kijuthat Franciaországba. Hétfőn Kijevben, illetve kedden Törökországban és Lettországban dől el a "sorsunk". A legrosszabb opció, hogy marad a pótselejtező.
A csoport további eredményei:
Finnország-Észak-Írország 1-1

Fábián László: nem elérhetetlen cél a kétszáz fős magyar csapat a párizsi olimpián

A jelenlegi világranglista-helyezések alapján több mint húsz sportágban lehetnek érdekeltek a magyarok a nyári ötkarikás játékokon – mondta az InfoRádióban a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára. Fábián László beszélt a hazai rendezésű kvalifikációs versenyek, köztük az április 25-én kezdődő szegedi evezős Európa-bajnokság jelentőségéről is.
A béke lehetőségéről beszélt a moszkvai miniszter, csúcsfegyvereket kaphat Kijev – Háborús híreink pénteken

Oroszország kész garantálni a folyamat többi résztvevőjének jogos biztonsági érdekeit az ukrajnai konfliktus békés rendezése esetén, ha maga is ugyanilyen garanciákat kap - jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter az Izvesztyija című lapban pénteken közölt interjúban. Az Egyesült Államok korábban ellenállt Ukrajna kérésének a nagy hatótávolságú ATACMS rakéták szállítására. Az elmúlt időszak eseményei következtében Washington újraértékelheti álláspontját - számolt be a Defense One. Cikkünk folyamatosan frissül.