356.05
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik

Bogdán Ádámék mérkőzése drámai véget ért - életveszélyben a csapattárs

A 41. percben félbeszakadt Bogdán Ádámék FA-kupa-mérkőzése. A Tottenham Hotspur és a Bolton mérkőzésén, 1-1-es állásnál, a magyar kapus csapattársa, Fabrice Muamba összeesett, leállt a szívműködése, nem lélegzett.

Az orvosi stáb 10 percen keresztül küzdött az életéért, majd hordágyon levitték a pályáról, s kórházba szállították. Állapota továbbra is válságos. Howard Webb, a 2010-es világbajnoki döntő játékvezetője a két menedzserrel konzultálva lefújta a mérkőzést.

A találkozón a Bolton szerzett vezetést Gareth Bale öngóljával, majd a londoniak Kyle Walker révén kiegyenlítettek. A mérkőzés új időpontjáról később dönt a szövetség. A nap másik mérkőzését (Everton-Sunderland 1-1) ugyancsak újrajátsszák majd, immár a Sunderland pályáján.

Frissítés (21.57): A Sky News híre szerint sikerült stabilizálni Fabrice Muamba állapotát.

Frissítés (23.30): A kiadott közlemény szerint a játékosnak szívinfarktusa volt, az intenzív osztályon kezelik. Állapota válságos.

2024.05.21. kedd, 18:00