Infostart.hu
eur:
356.21
usd:
311.61
bux:
142890.69
2026. július 13. hétfő Jenő

Békét kérnek a Fradi-Újpest rangadón

Bácskai János, a Ferencváros és Wintermantel Zsolt, Újpest polgármestere szerdai közös sajtótájékoztatóján a békés szurkolásért kampányolt a két kerület labdarúgócsapatának pénteki rangadója előtt, amit az Albert Stadionban rendeznek.

A két politikus úgy vélte, ideje összefogni annak érdekében, hogy a két ősi rivális összecsapása csak a sportról, a futball szeretetéről, a sportszerű szurkolásról szóljon.

Az FTC alapítójának, Springer Ferencnek a szobránál tartott eseményen a városvezetők kifejtették, azért szervezték a találkozót, hogy közösen elmondják és megmutassák, a sport nem elválasztja, hanem összeköti az embereket. Szerintük példamutatással lehet a legtöbbet tenni azért, hogy a mérkőzések kizárólag a sportról szóljanak.

A sajtótájékoztatón megjelentek a két klub korábbi legendás játékosai, így a zöld-fehérek részéről Albert Flórián, Szűcs Lajos, Rákosi Gyula, Fenyvesi Máté és Lipcsei Péter, a lila-fehérektől pedig Göröcs János, Várhidi Pál, Dunai Antal és Kovács Zoltán. A résztvevők a rangadókon tapasztalt személyes élményeikről beszéltek. A pénteki találkozóra tippelve Göröcs meglepő módon 3-1-es ferencvárosi sikert jósolt a két gárda formája alapján.

A felszólalók egyetértettek abban is, hogy a szurkolók többsége békés, törvénytisztelő ember, akik a sport szeretetéért járnak mérkőzésekre, míg azok, akik a balhét keresik, elenyésző kisebbségben vannak, s őket széleskörű összefogással jobb belátásra lehet bírni.

A két polgármester, akik mezt cseréltek a találkozón, egyformán a helyszínen tekinti majd meg a meccset, az újpesti politikus a vendégszektorban, mert mint mondta, ott van igazi hangulat.

A tavaly őszi, 6-0-s hazai sikerrel végződött Újpest-FTC rangadó második félideje a szurkolók által használt petárdák és más pirotechnikai eszközök miatt késve kezdődhetett csak meg, majd később a játékvezetőnek meg is kellett szakítania a játékot, mert a vendég drukkerek beszakították a menekülőkaput, és megkíséreltek a pályára behatolni. A mérkőzés kapcsán a rendőrség 14 személyt állított elő, egy drukkert életveszélyes sérülésekkel szállították kórházba.

Hanganyag: Szabó Gergõ

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Itt az orosz ellenséglista, pontszámot kaptak az országok, „előkelőbb” helyen a prágai kormány

Itt az orosz ellenséglista, pontszámot kaptak az országok, „előkelőbb” helyen a prágai kormány

Csehország ismét előrébb lépett az „Oroszországgal szemben leginkább ellenséges országok” Moszkva által vezetett listáján, miközben Prágában komoly belpolitikai vitát váltott ki egy Ukrajnának szánt, de már visszafordíthatatlan pénzügyi hozzájárulás.

Magyar Péter részletes Fidesz-forgatókönyvről írt Sulyok Tamás államfő leváltása ügyében

„Tudjuk, hogy a Fidesz kézi irányításra tért át a Sándor-palotában” – írta Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán. Az Országgyűlés hétfőn szavaz az Alaptörvény módosításáról, amely többek között kimondja a jelenlegi köztársasági elnök mandátumának megszűnését is. A kormányfő szerint Sulyok Tamásnak a Fidesz „megtiltotta az aláírást”.
Tisza-kormány: sorsdöntő szavazás jön a parlamentben, nagy bejelentésekre készül Magyar Péter

Tisza-kormány: sorsdöntő szavazás jön a parlamentben, nagy bejelentésekre készül Magyar Péter

Hétfőn az Országgyűlés elé kerül az Alaptörvény 17. módosítása, amely a köztársasági elnök jogállását és Sulyok Tamás távozását érintheti – Magyar Péter miniszterelnök jelezte, hogy az államfő ellenállása esetén megfosztási eljárást is kezdeményezhetnek. A kormányfő a hétvégén egy Reddit-fórumon ismertette a következő hónapok terveit, köztük adócsökkentéseket, béremeléseket a szociális és egészségügyi szférában, valamint közlekedési és energetikai fejlesztéseket. Napirendre került többek között a diákhitel kamatának mérséklése, az alapvető élelmiszerek áfájának csökkentése, az autópálya-koncesszió felülvizsgálata és a balatoni vasút fejlesztése is. Az alkotmánymódosítás mellett több új kormányzati döntés is várható a héten, amelyeket élőben követünk a Portfolio-n.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×