Infostart.hu
eur:
385.15
usd:
331.79
bux:
120679.89
2026. január 16. péntek Gusztáv

Átrendeződött a FIFA ranglistája, Magyarország öt helyet rontott

A várakozásoknak megfelelően a vasárnap világbajnoki címet szerzett spanyol válogatott vezeti a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség szerdán kiadott, legfrissebb világranglistáját, amelyen Magyarország - öt helyet rontva - a 62. helyre csúszott vissza.

A spanyolok a rangsor 1993-as bevezetése óta harmadszor állnak az első helyen.

Az eddigi éllovas brazilok - akik már a negyeddöntőben búcsúztak Dél-Afrikában - a harmadik helyre estek vissza, míg a vb-döntős hollandok, akik egyben a magyarok Eb-selejtezős ellenfelei is, a másodikak.

A tornára címvédőként érkezett, de már a csoportkör után búcsúzott olaszok hat helyet rontva a tizenegyedikek, a szintén idejekorán hazautazott franciák pedig 12 pozíciót visszacsúszva jelenleg csupán a huszonegyedik helyre kerültek

A FIFA honlapja alapján a magyar válogatott további Eb-selejtezős ellenfelei közül Svédország a 35., Finnország az 51., Moldova a 89., San Marino pedig pont nélkül holtversenyben a 202. a rangsorban

A legfrissebb FIFA-ranglista (zárójelben a májusi helyezés):

1. ( 2.) Spanyolország 1883 pont
2. ( 4.) Hollandia 1659
3. ( 1.) Brazília 1536
4. ( 6.) Németország 1464
5. ( 7.) Argentína 1289
6. (16.) Uruguay 1152
7. ( 8.) Anglia 1125
8. ( 3.) Portugália 1062
9. (12.) Egyiptom 1053
10. (18.) Chile 988
...35. (37.) Svédország 747
...51. (52.) Finnország 576
...62. (57.) MAGYARORSZÁG 534
...89. (89.) Moldova 350
...202. (202.) San Marino 0

Címlapról ajánljuk

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

A befektetők a geopolitikai események értékelése mellett a vállalati gyorsjelentésekre is már figyelnek a héten, ugyanis az amerikai nagybankok megnyitották a jelentési szezont. A befektetők eközben szoros figyelemmel kísérik, hogy milyen hírek érkeznek az amerikai-dán egyeztetésekről, hiszen Donald Trump továbbra sem mondott le Grönland megszerzéséről, viszont Iránnal kapcsolatban mintha valamelyest enyhült volna az elnök álláspontja, legalábbis a tegnap esti kijelentései erre utalnak – részben emiatt korrigál az arany, az ezüst, és az olaj ára a korábbi emelkedés után. Közben a chiprészvények a tajvani TSMC erős negyedéves jelentése után kaptak egy lökést. Részvénypiacokon összességében pozitív a hangulat, emelkednek az európai és az amerikai részvények is, köztük a ma jelentő befektetési bankok. Itthon a Mol árfolyama ma is jelentős pluszban van, miután Szijjártó Péter arról beszélt, hogy közel a megállapodás a NIS szerb olajvállalatban lévő orosz tulajdonrész megvásárlásáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×