Infostart.hu
eur:
382.01
usd:
325.1
bux:
125197.21
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

A Liverpool kétgólos hátrányból fordított Manchesterben

A Liverpool 3-2-re nyert a Manchester City otthonában az angol labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójában.

Az első félidőben a hazaiak kétgólos előnyt szereztek, de a második játékrészben Fernando Torres duplázott, a tíz emberre fogyatkozó City pedig nem bírta a Liverpool nyomását, és a 92. percben kapott Dirk Kuyt-gól a manchesteriek vereségét jelentette.

A listavezető Chelsea nagyon magabiztos játékkal 2-0-ra nyert a vendég Aston Villa ellen. A 35 (!) lövést megeresztő londoniaknál a később megsérült Joe Cole és a szintén lecserélt Nicolas Anelka volt eredményes.

Az egyaránt 17 pontos Chelsea és Liverpool mögé a Hull City lépett előre a tabella harmadik helyére. Halmosi Péter csapata az Arsenal elleni múlt szombati siker után ezúttal a sereghajtó Tottenham otthonában is győzött 1-0-ra. A magyar szélső csereként kapott játéklehetőséget.

Címlapról ajánljuk
Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Az elmúlt hetek világpolitikai történései is azt mutatják, hogy új világrend alakul – mondta az InfoRádióban Orbán Balázs. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint ebben az átmeneti időszakban Magyarország jó lapokat vett fel, együttműködik Oroszországgal, Kínával és az Egyesült Államokkal is. Ez a stratégia pedig olyan gazdasági lehetőségeket nyitott meg az ország előtt, amik korábban fel sem merülhettek, ennek köszönhető például a MOL tulajdonszerzése a szerbiai olajvállalatban – hangsúlyozta.

Dán kormányfő az EU-csúcson: Grönland ügyében nyitottak vagyunk az együttműködésre az Egyesült Államokkal

Dánia és Grönland nyitott az együttműködésre az Egyesült Államokkal az 1951-es védelmi megállapodásuk továbbfejlesztése érdekében – jelentette ki Mette Frederiksen dán miniszterelnök Brüsszelben az EU-csúcson csütörtökön késő este.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Nagyot fordult a világ, jót mentek a tőzsdék

Nagyot fordult a világ, jót mentek a tőzsdék

Tegnap Davosban Donald Trump elmondta, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már azt, hogy sikerült megállapodást kötnie és nem lesz újabb vámháború. A hírre világszerte ugrottak a tőzsdék, Ázsia után Európában is nagyobb emelkedés volt látható. A magyar tőzsde is kifejezetten jól teljesített, a Mol közel 6 százalékot emelkedett, ezzel pedig új történelmi csúcs közelébe száguldottak a cég részvényei. Az OTP-nél és a BUX indexnél is összejött ma a történelmi rekord. Közben az amerikai piacokon is folytatódott az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×