Infostart.hu
eur:
382.26
usd:
325.37
bux:
125197.21
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

Hetet lőtt a Real Madrid a bajnokságban

A Barcelona nehezen, a Real Madrid nagyon könnyen nyert a spanyol labdarúgó-bajnokság hétközi fordulójának első napján. Megszerezte a három pontot az Atlético és a Villarreal is, a Valencia este lép pályára.

A Barca Samuel Eto'o két góljával már 2-0-ra vezetett a Nou Campban a Betis ellen a 24. percben, semmi nem utalt arra, hogy a meccs hajrája még izgalmasan alakulhat. A második félidő közepén azonban a vendégek nyolc perc alatt kiegyenlítettek, s kísértett a múlt: nemrégiben a Betis 0-2-ről 3-2-re tudott fordítani, s megverte a Barcelonát. Most másként történt, az ötödik gólt, Daniel Alves ívelése után, a csereként beállt Eidur Gudjohnsen lőtte.

Az újonc Sporting Gijón alighanem túl gyenge az élvonalhoz. A csapat egy hetest kapott a Bernabéuban, s négy forduló után 19 kapott góllal áll. Ennél gyengébb idénykezdetre nem volt példa a modern spanyol futballban, az 1958-59-es idényben a Las Palmas kapott legutóbb pontosan tizenkilencet négy játéknap alatt.

A Real Madridot ellenben dicséret illeti, játékosai kihasználták a kínálkozó lehetőségeket - pedig Ruud van Nistelrooy nem is játszott. Raúl két gólt lőtt, s két gólpasszal tűnt ki, Rafael van der Vaart pedig meglőtte első madridi mesterhármasát. A Marca főcíme egyébként kettejüket ünnepelte: a Van der Vaart névből Van der Crackot (menőt) faragva, illetve összekapcsolva Raúl mezszámát és a szerzett gólok számát: Supersiete, azaz Szuperhetes!

Az Atlético megnyerte a két dél-madridi csapat rangadóját, 2-1-re győzött a Getafe pályáján. A francia Sinama-Pongolle kiválóan helyettesíti a sérült Diego Forlánt, ismét gólt szerzett, a második Atlético-találat öngólból esett. Javier Aguirre ezúttal öt helyen is megváltoztatta a legutóbbi kezdőcsapatát, visszakerült például a kapuba Leo Franco. Simao és Maniche, a két portugál megsérült a mérkőzésen, játékuk kétségessé vált a Sevilla elleni, hétvégi mérkőzésen.

A Villarreal 2-0-ra verte Racingot, Capdevila ismét gólt szerzett. A válogatott balhátvéden kívül Llorente lőtt gólt. Az Osasuna hazai pályán 0-0-ra végzett a Deportivóval, Vadócz Krisztián ezúttal nem játszott.

Primera División, 4. forduló

Szerdai eredmények
Barcelona-Betis 3-2
Villarreal-Racing 2-0
Osasuna-Deportivo 0-0
Getafe-Atlético Madrid 1-2
Sevilla-Espanyol 2-0
Real Madrid-Sporting 7-1

Címlapról ajánljuk
Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Az elmúlt hetek világpolitikai történései is azt mutatják, hogy új világrend alakul – mondta az InfoRádióban Orbán Balázs. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint ebben az átmeneti időszakban Magyarország jó lapokat vett fel, együttműködik Oroszországgal, Kínával és az Egyesült Államokkal is. Ez a stratégia pedig olyan gazdasági lehetőségeket nyitott meg az ország előtt, amik korábban fel sem merülhettek, ennek köszönhető például a MOL tulajdonszerzése a szerbiai olajvállalatban – hangsúlyozta.

Dán kormányfő az EU-csúcson: Grönland ügyében nyitottak vagyunk az együttműködésre az Egyesült Államokkal

Dánia és Grönland nyitott az együttműködésre az Egyesült Államokkal az 1951-es védelmi megállapodásuk továbbfejlesztése érdekében – jelentette ki Mette Frederiksen dán miniszterelnök Brüsszelben az EU-csúcson csütörtökön késő este.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Nagyot fordult a világ, jót mentek a tőzsdék

Nagyot fordult a világ, jót mentek a tőzsdék

Tegnap Davosban Donald Trump elmondta, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már azt, hogy sikerült megállapodást kötnie és nem lesz újabb vámháború. A hírre világszerte ugrottak a tőzsdék, Ázsia után Európában is nagyobb emelkedés volt látható. A magyar tőzsde is kifejezetten jól teljesített, a Mol közel 6 százalékot emelkedett, ezzel pedig új történelmi csúcs közelébe száguldottak a cég részvényei. Az OTP-nél és a BUX indexnél is összejött ma a történelmi rekord. Közben az amerikai piacokon is folytatódott az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×