Infostart.hu
eur:
388.83
usd:
336.98
bux:
123894.3
2026. március 18. szerda Ede, Sándor

Németh: Messziről elkerülöm a kapitányi posztot

Valószínűleg soha nem vállal többet szövetségi kapitányi megbízást Németh András, a magyar női kézilabda-válogatott lemondott szakvezetője. Az osztrák Hypo csapatánál dolgozó tréner erről az InfoRádiónak adott exkluzív interjúban beszélt. A szakember elmondta, hogy a válogatott több kulcsjátékosa felől nem érezte a kellő bizalmat, ezért döntött a távozásról. Németh András megjegyezte: megkönnyebbült a döntés bejelentése után.

Egy hete a szövetség elnökségi ülésén még a folytatás mellett állt ki, és a vezérkar is megadta önnek a bizalmat. Miért most mondott le?

Igazából már közvetlenül a franciaországi vébé után távozni akartam, de akkor a számomra fontos emberek maradásra bírtak. A hétvégén hazalátogattam Ausztriából, és azt tapasztaltam, hogy néhány kulcsjátékos nem tud azonosulni az elképzeléseimmel. Én valamennyire próbálom a csapat játékát a kerettagok képességeihez igazítani, de az alapkoncepciómon nem tudok és nem is akarok változtatni. Ha ez nem felel meg többeknek, akkor nincs értelme erőlködnünk.

Beszélt is játékosokkal, mielőtt meghozta a döntését?

Véleményeket olvastam és láttam csak.

Nem kellett volna néhányukkal leülni személyesen is a döntés előtt?

Ha csak olvastam volna nyilatkozatokat, még gondolhatnám, hogy az újságíró esetleg nem hűen adta vissza az elhangzottakat, de amit a tévében láttam, az egyértelmű volt.

Pálinger Katalin véleményére gondol elsősorban?

Nem szeretnék senkit kiemelni. Többen azt mondták, hogy nem kaptak elég lehetőséget a vébén, de mit tudok ezzel kezdeni? Azt hittem, hogy a problémákat egymás között tudjuk kezelni. A látottak és az olvasottak alapján semmi értelme nem volt a folytatásnak.

Végleges az elhatározása?

Igen, és nagyon meg is könnyebbültem a lemondás után. A munkám során is tapasztaltam, hogy kapitánynak lenni az egyik leghálátlanabb dolog, így ezt a posztot minden bizonnyal messziről elkerülöm pályafutásom hátralévő részében.

Segít-e a szövetségnek az utódja kiválasztásában?

Még véletlenül sem. Visszás is lenne belefolynom.

El tudja-e még képzelni magát magyarországi szerepkörben?

Nem úgy jöttem el, hogy nem szeretnék hazamenni. Épp ellenkezőleg, remélem, hogy otthon fejezhetem majd be a pályafutásom.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Aszódi Attila: Iránnak tíz-tizenegy atomrobbanófej előállítására elég hasadóanyaga lehet

Aszódi Attila: Iránnak tíz-tizenegy atomrobbanófej előállítására elég hasadóanyaga lehet

Nem jutott a környezetbe radioaktív szennyezés az iráni atomlétesítmények elleni izraeli–amerikai támadás hatására, a mérések szerint a háttérsugárzás nem nőtt meg – erről is beszélt az InfoRádió EnergiaVilág című műsorának nyilatkozva Aszódi Attila atomenergetikai szakértő. Közben a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség főigazgatója, Rafael Grossi pénteken bejelentette: a NAÜ egy új nukleáris megállapodás létrehozásán dolgozik az Egyesült Államok és Irán között.

Dénes Ferenc Szoboszlai szintlépéséről: két kísértés jön számításba

Ahhoz, hogy Szoboszlai Dominik a horvát Luka Modrichoz hasonló kultikus futballsztár legyen, valószínűleg a Real Madridban kellene játszania – mondta az InfoRádióban Dénes Ferenc sportközgazdász a Liverpool játékosáról. A magyar válogatott csapatkapitánya újabb szabadrúgásgólja után sokadjára is bekerült az angol bajnoki forduló legjobbjai közé, ráadásul az értéke az egyik leghitelesebb becslés szerint már 100 millió euró.
inforadio
ARÉNA
2026.03.18. szerda, 18:00
Rónai Sándor
a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője, a párt képviselőjelöltje
Irán könyörtelen bosszút esküdött, óriásbombákat dobott le Donald Trump – Híreink percről percre az iráni háborúról szerdán

Irán könyörtelen bosszút esküdött, óriásbombákat dobott le Donald Trump – Híreink percről percre az iráni háborúról szerdán

Irán kedden este megerősítette, illetve bosszút esküdött Ali Laridzsáni, az iráni Legfelső Nemzetbiztonsági Tanács titkárának és Golamreza Szolejmáninak, az iráni Forradalmi Gárdához tartozó Baszidzs erők parancsnokának a halála miatt. Teherán bosszúból Izrael középső részét vette légi támadás alá, Ramat Gan városában ketten meghaltak. Az éjszaka folyamán az izraeli hadsereg közölte: folytatták a Hezbollah elleni csapásaikat Dél-Libanonban, miközben Bahrein, Katar, Szaúd-Arábia és az Egyesült Arab Emírségek mind iráni rakéták és drónok elfogásáról számolt be. Az Egyesült Államok Központi Parancsnoksága szerint 2,5 tonnás óriásbombákat vetettek be iráni rakétalétesítmények ellen a Hormuzi-szoros térségében, ugyanakkor Donald Trump többször elégedetlenségét fejezte ki a NATO-szövetségesek döntése miatt, akik nem küldtek hadihajókat a hajózási útvonal védelme érdekében. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×