Infostart.hu
eur:
361.4
usd:
306.6
bux:
136386.25
2026. április 20. hétfő Tivadar

Egy pontra csökkent Talmácsi előnye

A nyolcadik helyen végzett Talmácsi Gábor a gyorsaságimotoros-világbajnokság Ausztrál Nagydíján a 125 köbcentiméteres kategóriában.

A futamot a Derbivel versenyző cseh Lukas Pesek nyerte, mögötte két spanyol versenyző, Joan Olive és Talmácsi csapattársa, Hector Faubel végzett a második és a harmadik helyen.

A magyar motoros két futammal az idény vége előtt 237 ponttal továbbra is az élen áll a vb-pontversenyben, de már csak eggyel vezet csapattársa, Faubel előtt.

"Kemény verseny volt, nagyon együtt volt az élboly - mondta Talmácsi Gábor. - A rajt után igyekeztem mielőbb az elsők után menni, és lendületesen motorozni, az utolsó körökben azonban nem jött ki számomra a lépés, nem tudtam túljutni az előttem haladókon. Végül nyolcadik lettem, de olyan nyolcadik hely ez, ami már biztos ezüstérmessé tesz az idei vb-n, ami eddigi legjobb eredményem lenne. Ez most annyira nem is foglalkoztat. A célom továbbra is a világbajnokság megnyerése, és csak ez lebeg a szemem előtt. Nagyon közel vagyok hozzá, és mindent megteszek, hogy végre magyar világbajnoka legyen ennek a sportágnak."

Címlapról ajánljuk
Aggódik, de nyugtat is a német kancellár az energiaválság kapcsán

Aggódik, de nyugtat is a német kancellár az energiaválság kapcsán

A közel-keleti háború okozta energiaválság Németországot is sújtja. Friedrich Merz kancellár azon a véleményen van, hogy a helyzet stabil. A jövő azonban kiszámíthatatlan, ezért összehívja a Nemzetbiztonsági Tanácsot.

Magyar Péter bejelentette hét Tisza-miniszter nevét és több új minisztérium létesítését, határidőt szabott a közjogi méltóságoknak

Megtartotta első frakcióülését a Tisza Párt. Ezután Magyar Péter bejelentette jövendő kormánya tagjai közül hét miniszter nevét is. Szó esett a leendő minisztériumokról és a politikai kultúra megváltoztatásáról is. Határidőt szabott a közjogi méltóságok távozására és elmondta, mi a terv a háborús veszélyhelyzet meghosszabbításával.
inforadio
ARÉNA
2026.04.20. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×