Infostart.hu
eur:
354.57
usd:
311.73
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Felravatalozták Puskás Ferencet - képekkel

Puskás Ferencre emlékeztek az este hét órakor kezdődött gyászmise résztvevői a Szent István-bazilikában. A legendás labdarúgó ravatalához a szertartás alatt is folyamatosan érkeznek a gyászolók. A gyászolók este kilencig róhatták le kegyeletüket.

Puskás Ferenc felravatalozása után elsőként Sólyom László köztársasági elnök helyezett el koszorút a Szent István-bazilikában.

Az Aranycsapat november 17-én elhunyt legendás labdarúgója előtt először közjogi méltóságok, sportszervezetek képviselői rótták le kegyeletüket, utána a tisztelők búcsúzhatnak. A zárórát a gyászolók határozzák meg, a szervezők mindenkinek lehetőséget biztosítanak, hogy elbúcsúzzon a legjobb magyar labdarúgótól.

A nagyközönség előtt fél 11-kor nyitották meg a bazilika kapuit.

Az egykori kiváló labdarúgó koporsóját - amelyet nemzeti színű zászló borít - a kupola alatt helyezték el.

A koporsó négy sarkánál a köztársasági őrezred egy-egy díszőre áll, előtte egy Puskás Ferencről készült, nagyméretű fotó látható.

Meghatja a családot a szeretet

Puskás Ferenc Spanyolországból Magyarországra érkezett családtagjait nagyon meghatotta az a hatalmas szeretet, amely az Aranycsapat legendás futballistáját övezi - mondta a Puskás Ferenc Kegyeleti Bizottság elnöke.

Schmitt Pál hozzátette: "Öcsi bácsi családja nagyon szépen köszöni a magyar emberek együttérzését és a sajtó rendkívül megértő támogatását."

79 évesen hunyt el

Hosszan tartó, súlyos betegség után, 79 éves korában, november 17-én reggel 7 órakor a Kútvölgyi Kórházban elhunyt Puskás Ferenc, minden idők legnagyobb magyar labdarúgója - ezt Szöllősi György, a család szóvivője közölte.

<

Gyurcsány Ferenc térden
(fotó: miniszterelnok.hu)

Az Aranycsapat legendás kapitányát a magyar szurkolók a 20. század legjobb férfi sportolójának választották.

A futball-legendát az elmúlt hat évben a Kútvölgyi Kórházban kezelték, szeptember közepe óta az intenzív osztályon ápolták.

Ebben az időszakban az intézményt csak kivételes esetekben, ünnepi események alkalmával hagyta el néhány órára. Halálát légzési és keringési elégtelenség okozta.

A kormány úgy döntött, hogy Puskás Ferenc temetésének napja nemzeti gyásznap lesz.Schmitt Pál, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, aki a család felkérésére a Puskás Ferenc Kegyeleti Bizottság vezetője elmondta: méltóságteljes, civilizált, békés megemlékezést szeretnének rendezni.

December 9-én, szombaton a 38 ezer embert befogadni képes Puskás Ferenc Stadionban délután 16 órától egyórás gyászünnepséget tartanak.

Körülbelül 17 órakor indul a gyászmenet: a Maratoni Kapun keresztül az Istvánmezei út felé haladnak a gyászolók, majd a Dózsa György úton a Hősök terére tartanak, ahol katonai tiszteletadással búcsúztatják a Honvéd és a Real Madrid egykori klasszisát.

Ezt követően az Andrássy út-József Attila utca-Hercegprímás utca vonalon halad tovább a menet egészen a Szent István Bazilikáig, ahol hagyományos római katolikus gyászszertartással vesznek végső búcsút Puskás Ferenctől.Puskás Ferenc, a magyar labdarúgás történetének egyik legkiválóbb játékosa, a legendás Aranycsapat kapitánya volt.

A zseniális futballista 1927. április 2-án született Kispesten, 1942-től a Kispesti AC - 1949-től Bp. Honvéd - labdarúgója, 1958 és 1967 között a Real Madrid játékosa volt.

Az Aranycsapattal olimpiai bajnok lett az 1952-es helsinki ötkarikás játékokon és ezüstérmet szerzett az 1954-es svájci világbajnokságon.

Nyolcvanötször szerepelt a magyar válogatottban, amelyben 84 gólt szerzett. Rendkívül technikás, egyedülálló cselező készséggel rendelkező játékos volt.

<

Képgaléria Puskás Ferencről

Az elmúlt évszázad mérkőzésén, az Anglia elleni 6-3-as összecsapáson legendássá vált visszahúzós csele után lőtt gólja szinte valamennyi, a futballról szóló dokumentumfilmben látható.

Az 1956-os forradalom idején külföldön maradt, Spanyolországban telepedett le, ahol négyszer a nemzeti együttesben is pályára lépett.

A Real Madriddal háromszoros BEK-győztes: az 1960-as, 7-3-ra megnyert döntőn négy gólt lőtt az Eintracht Frankfurtnak.

A madridi sztárcsapattal hatszor nyert bajnokságot, kétszer Király Kupát, négyszeres spanyol gólkirály volt. Játszott a világ- és az Európa-válogatottban is.

Edzőként Spanyolországban, az Egyesült Államokban, Kanadában, Görögországban, Chilében, Egyiptomban, Szaúd-Arábiában, Paraguayban és Ausztráliában dolgozott.

1993 áprilisától júliusáig a magyar válogatott szövetségi kapitánya volt.

Mivel 1949. december 1-jétől hivatásos katona volt, távozása után tartalék állományba helyezték, végül 1992. szeptember 3-án rehabilitálták.

Ekkor kapta meg az alezredesi rangfokozatot, majd 1995-ben ezredessé léptették elő.

Hetvenedik születésnapján, 1997-ben a NOB az Olimpiai Érdemrenddel tüntette ki, míg Magyarországon megkapta a Köztársasági Elnök Arany Emlékérmét. Még ugyanebben az évben átvehette a Magyarság Hírnevéért elismerést.

2004-ben megkapta a Nemzet Sportolója címet. Két év múlva Golden Foot-díjjal és az Európa Bajnoka címmel ismerték el pályafutását.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Jerome Powell Fedje válságokon lavírozó, adatfüggő stabilizátor volt. Kevin Warsh jegybankja ezzel szemben egyelőre egy inflációs horgonyt kereső intézményi reformkísérletnek tűnik. A tét nem csak az amerikai kamatszint. Ha a dollár erősebb lesz, annak hullámai elérhetik Európát, Közép-Európát és a magyar állampapírpiacot is.

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Az elmúlt napokban a technológiai részvényeket sújtó korrekció nyomás alatt tartotta a tőzsdéket még annak ellenére is, hogy a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, és a Hormuzi-szoros hajó forgalma szép lassan elkezdett normalizálódni. Úgy tűnik azonban, hogy a technológiai részvények újra erőre kaphatnak, hiszen a Micron memóriachipgyártó a tegnapi piaczárás után kifejezetten erős, és az elemzői várakozásokat jóval meghaladó negyedéves számokat közölt, miközben a Qualcomm jelentősen megemelte hosszú távú előrejelzését a mesterséges intelligenciához kapcsolódó kereslet miatt - a két érintett részvény árfolyama elszállt, a bejelentések pedig újabb muníciót adhatnak az AI-trade-nek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×