Infostart.hu
eur:
386.53
usd:
328.24
bux:
110953.4
2025. december 30. kedd Dávid
A tizedes meg a többiek
Nyitókép: NFI

Ingyenesen nézhető filmekkel ünnepli a magyar film napját a Filmio

Díjmentesen tesz elérhetővé 10 filmet 10 napon át a Filmio, a magyar filmek streaming platformja a magyar film napja alkalmából - közölte a Nemzeti Filmintézet.

Makk Károly és Darvas Iván születésének 100. évfordulója alkalmából a rendező és a színész emlékezetes alkotásait tekintheti meg a közönség ingyen péntektől május 4-ig. A Filmio ingyenes válogatásában a Szerelem, a Mit csinált felséged 3-tól 5-ig?, a Macskajáték, az Egy erkölcsös éjszaka, az Egymásra nézve, A tizedes meg a többiek, a Hideg napok, a Film, az N.N., a halál angyala és A Pendragon legenda érhető el.

A magyar film napját a Nemzeti Filmintézet kezdeményezésére idén is több mint 20 tévécsatorna, a mozihálózatok és a legnépszerűbb streamingplatformok ünneplik egy héten át tartó programsorozattal. A magyar film napját április 30-án ünneplik, mert

1901-ben ezen a napon mutatták be az első magyar filmet, A Táncz című alkotást.

Törőcsik Mari, Darvas Lili és Darvas Iván főszereplésével, Déry Tibor novellái alapján 1970-ben készült Makk Károly Szerelem című alkotása, amely a Cannes-i Fesztiválon a zsűri díját kapta. A Makk Károly rendezte Mit csinált felséged 3-tól 5-ig? (1963) című kosztümös vígjáték Mikszáth Kálmán A szelistyei asszonyok című történelmi kisregényén alapul Psota Irén és Darvas Iván főszereplésével, Örkény István Macskajáték című kisregényéből Dajka Margit és Bulla Elma főszereplésével forgattak filmet.

Az Egy erkölcsös éjszaka (1977) főbb szerepeit Psota Irén, Makay Margit és Cserhalmi György formálja meg, az Egymásra nézve (1983) egy tiltott szerelem történetét mutatja be az ötvenes évek kommunista diktatúrájában.

A tizedes meg a többiek (1965) Keleti Márton kultikus vígjátéka Sinkovits Imre, Darvas Iván és Major Tamás főszereplésével. A Karlovy Vary-i fesztiválon fődíjat nyert Hideg napok (1966) egy elhallgatott történelmi eseményt állít középpontba Latinovits Zoltán, Darvas Iván, Szirtes Ádám és Szilágyi Tibor alakításában, Kovács András rendezésében.

A Mészöly Miklós novellája alapján készült Film (2000) című mű egy idős házaspár életének utolsó néhány órájáról szól Temessy Hédivel és Darvas Ivánnal, Surányi András rendezésében. A Herskó János rendezte N.N., a halál angyala (1970) című film főszerepében Gábor Miklós látható. A Szerb Antal regényéből forgatott Pendragon legenda Révész György rendezésében látható, Latinovits Zoltán partnere Darvas Iván, Bujtor István, Tordai Teri, Halász Judit, Schütz Ila, Kállai Ferenc és Major Tamás.

Címlapról ajánljuk
Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Az ázsiai tőzsdéken ma reggel kisebb esést láthattunk, ezt követően Európában óvatos optimizmus volt megfigyelhető, Amerikában pedig kisebb mínuszban zártak a tőzsdék. A nemesfém piacra is nagyon érdemes figyelni az év utolsó napjaiban, ugyanis az ezüst és az arany árfolyama is új történelmi csúcsot döntött az éjjeli órákban, ezt követően azonban egy nagyobb zuhanás vette kezdetét. Gazdasági események szempontjából nem voltak nagy izgalmak, és a potenciális ukrajnai békével kapcsolatos hírek sem mozgatták meg nagyon a részvénypiacokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×