Infostart.hu
eur:
356.2
usd:
313.74
bux:
138853.98
2026. június 24. szerda Iván
Káel Csaba, a mozgóképipar fejlesztéséért felelős kormánybiztos a közmédia óbudai székházában tartott sajtótájékoztatón 2022. december 9-én. A Nemzeti Filmintézet és a közmédia megállapodásának köszönhetően a Duna mutatja be a legújabb magyar filmeket. Itt debütál a Magyar Mozgókép Díjjal kitüntetett Ida regénye című romantikus film, az Aranybulla sorozat és a Keleti Ágnes olimpiai bajnokról szóló dokumentumfilm. Januárban mutatja be ugyancsak a Duna az MTVA megrendelésére és finanszírozásával készült A helység kalapácsa eposzparódiát,  valamint a Béke - A nemzetek felett című filmet.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Káel Csaba: London után Magyarország következik filmgyártásban

Magyarország London után a második számú európai filmgyártó központtá vált - mondta a Made in Hungary címmel megrendezett londoni magyar filmfesztivál megnyitóján a magyar nemzeti mozgóképipar fejlesztéséért felelős kormánybiztos.

Káel Csaba a londoni Magyar Házban szervezett rendezvényen a közmédiának nyilatkozva elmondta: a fejlődés mértékét jelzi, hogy az elmúlt húsz évben ötszáznál több nagy nemzetközi produkció készült Magyarországon.

Az, hogy a világ minden tájáról érkeznek stábok Magyarországra filmforgatás céljából, nem csupán az Európában egyébként jórészt egységes adóvisszatérítésnek köszönhető, hanem annak is, hogy Magyarország nagyon biztonságos helyszín, és kiváló a stúdióellátottság - mondta a kormánybiztos a csütörtök éjszakába nyúló ünnepi rendezvényen.

Káel Csaba felidézte, hogy Budapest környékén öt stúdiókomplexum áll a produkciós stábok rendelkezésére.

Hozzátette: a magyar szakemberek is kiválóak, hiszen a magyar filmgyártás 123 éves, és a felhalmozott tudást folyamatosan átvették az új filmes nemzedékek.

Káel Csaba elmondta: az idei év végére elkészül a Nemzeti Filmintézet fóti stúdiójának bővítése, és ez önmagában a magyarországi stúdiókapacitás 22 százalékos bővülését jelenti.

A londoni magyar filmnapok céljai között is szerepel, hogy a rendezvényre ellátogató brit producerek és produkciós cégek figyelmét felhívják erre a fejlődésre - mondta a kormánybiztos.

Hozzátette: kiemelt cél a koprodukciós filmgyártás is, mivel az így készülő alkotások sokkal nagyobb piacokra jutnak el.

A rendezvény megnyitóján tartott előadásában Káel Csaba elmondta: Budapest a kontinentális Európa első számú filmgyártó és tévéprodukciós központja, és a Magyarországon dolgozó produkciós stábok tavaly 910 millió dollárt költöttek, négyszer annyit, mint 2018-ban.

Ezen belül a nagy, 1,5 millió dollárt meghaladó költségvetéssel készülő alkotások száma kétszeresére nőtt - hangsúlyozta a kormánybiztos.

Elmondta azt is, hogy a magyar szakemberek egyre nagyobb arányban töltenek be kulcspozíciókat a Magyarországon készülő nemzetközi produkciók gyártása során. Ez a folyamat már odáig jutott, hogy a gyártó stábokon belül immár 80 százalék a magyar szakértők aránya.

Az előadáson elhangzott az is, hogy 1934 óta 27 Oscar-díjjal jutalmazták a magyar filmkészítők munkáit.

Címlapról ajánljuk
Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Tisza-kormány: napirenden az ügynökakták megnyitása, folytatódik a Fidesz-közeli média leépítése

Tisza-kormány: napirenden az ügynökakták megnyitása, folytatódik a Fidesz-közeli média leépítése

A kormány benyújtotta az ügynökakták megnyitását és a méltányossági gyógyszertámogatások rendszerének átalakítását célzó törvényjavaslatokat, amelyeket jövő héten már meg is tárgyalhat a parlament egy újabb rendkívüli ülés keretében. Eközben szállingóznak a hírek a Fideszhez köthető médiánál történő elbocsátásokról, a Mandinernél 60 embert bocsátottak el, valamint a soproni fideszes önkormányzat hetilapja is megszűnik. A nyilvánosságot emellett a "Tisztítótűz-művelet" köti le, amelynek egyik legnagyobb port kavaró eleme a képviselői mandátum 12 éves korlátozása lenne.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×