Infostart.hu
eur:
354.1
usd:
309.46
bux:
141741.65
2026. július 3. péntek Kornél, Soma
Nyitókép: Psycho

Hatvan magyar színésznővel forgatták újra a Psycho zuhanyzós jelenetét

Az idén hatvan éve mutatták be New Yorkban Alfred Hitchcock filmjét, amiben az ikonikus jelenet látható.

Hatvan magyar színésznővel forgatták újra a Psycho című film híres zuhanyjelentét Alfred Hitchcock kultikus filmje bemutatójának hatvanadik évfordulója alkalmából.

A Psycho60 címen futó 3 perces rövidfilm

mindegyik snittjében másik színésznő látható,

szám szerint hatvan, ahány éves a film – írják az alkotók.

Alfred Hitchcock Psycho című filmjét 1960 júniusában mutatták be New Yorkban.

Íme a hatvanéves, eredeti jelenet a Psychóból:

Végh Vozó Zoltán rendező a rövidfilmben az igazi másolatát adta vissza a filmtörténeti szempontból is jelentős jelenetnek.

A díszletet az Örkény Színházban építették fel, a rendező a tökéletes másolat elkészítéséhez legyártotta a henteskést, a lefolyót, a zuhanyfejet és mindent megtett, hogy megtalálja a tökéletes zuhanyfüggönyt is.

Psycho60 című filmben többek között Gubás Gabi, Haumann Petra, Ónodi Eszter, Hűvösvölgyi Ildikó, Péterfy Bori, Törőcsik Franciska, Trokán Anna és Trokán Nóra látható.

Ez pedig a Psycho60 forgatásán készült werkfilm:

Címlapról ajánljuk
Ronaldo gólt lőtt, lecserélték, de a portugálok végül továbbjutottak Horvátország ellen a vb-n

Ronaldo gólt lőtt, lecserélték, de a portugálok végül továbbjutottak Horvátország ellen a vb-n

A 94. percben szerzett fejesgóllal Portugália legyőzte Horvátországot, és a nyolcaddöntőbe jutott a foci-vb-n. A 40 éves világsztár Cristiano Ronaldo lőtte a portugálok első gólját, aztán a meccs végén lecserélték. Ronaldo hajdani Real-csapattársa, a szintén veterán horvát Luka Modric ezzel búcsúzott a vb-ktől. A portugálok következő ellenfele az osztrákokat simán, 3-0-ra verő Spanyolország lesz.

Kormányszóvivői tájékoztató: átszabják az áramszámlákat a megújulóknál, jön az ügynökakták nyilvánossága

Az új, a vármegye elnevezést is megszüntető Alaptörvény-módosítást várhatóan a jövő hét elejéig benyújtják a társadalmi egyeztetés után – „nagy változás nem lesz”, inkább szigorodni fog. A NAV elnöki pozíciójára nyilvános pályázatot fognak kiírni, a hatóság vezetője nem lesz államtitkár. Szerveződik Magyar Péter látogatása a Vatikánba.
Még nincs a NAV-nak végleges új elnöke

Még nincs a NAV-nak végleges új elnöke

Kármán András pénzügyminiszter csütörtök este közölte: nyílt pályázaton választják ki a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) új elnökét. Korábban még úgy tűnt, hogy eldőlt az adóhatóság új vezetőjének személye, tartósan, ugyanis a tárcavezető hétfő reggel még azt közölte, hogy "alapos szakmai egyeztetések után megszületett a döntés az új NAV-vezetéssel kapcsolatban" és akkor meg is nevezte Tamásné Czinege Csillát, és úgy tűnt az akkori tájékoztatásokból, hogy tartósan tölti majd be ezt a posztot. Az ügy előzménye, hogy a választást sokan kritizálták és Magyar Péter miniszterelnök a csütörtöki tájékoztatón bejelentette, hogy nincs még NAV-elnök.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×