Horváth Gábor ügyvéd és felesége, Németh Anikó divattervező a saját lakásába hívja a vendégeket.
„Azt gondoljuk, szükség van olyan helyekre a városban, ahol nagyjából
azonos értékeket valló emberek össze tudnak gyűlni beszélgetni,
és »mellesleg« valamifajta kulturális program van.
Jó értelemben vett mindenevők vagyunk; kortárstánc, egy-, kétszemélyes színházi előadások, írók, költők, jazzkoncertek, világzenei programok.
Csak a díszletek mérete és a szereplőgárda nagysága szab csupán határt a lehetőségnek – tette hozzá a Harmadik Hely alapítója. Horváth Gábor hozzátette, ötven főt tud befogadni a lakásuk, ahol a minőség a közös értékrend.
„A jó értelemben vett polgári világszemlélet, hangsúlyozottan nem politikai párthoz kötődésről van szó, hanem arról, hogy az emberek tudjanak egymással, érdek nélkül beszélgetni.
Az előadások is a minőségről, a szabadságról, az alkotói szabadságról, kreativitásról szólnak leginkább.”
Három helyre van szükségünk
Spontán ötletként jött a Harmadik Hely név, amelyhez utólag gyártottak magyarázatot – mondta Horváth Gábor.
„Mindenkinek három helyre van szüksége: a családi, rokoni kapcsolatok, a második a munkahely, az üzlet, a karrier és a harmadik az emberi, a polgári, ahol érdek nélkül, pusztán az érdeklődésére, értékrendjére tekintettel tud kapcsolatokat kialakítani és azokat fenntartani.”
A következő összejövetel csütörtökön lesz, Herczku Ágnes Bartók-estje nagyon izgalmas programnak ígérkezik – mondta a Harmadik Hely alapítója.
„Régóta szeretjük és tiszteljük a sokoldalú művészt, Herczku Ágnest, aki ezúttal Kis Péter zongoraművésszel és öt népzenésszel egy izgalmas értelmezésű, világzenei átdolgozással játszik majd Bartók műveket.”