Infostart.hu
eur:
381.93
usd:
327.79
bux:
109284.94
2025. december 5. péntek Vilma

Új előadással rukkol elő a Recirquel

A Budapesti Tavaszi Fesztivál keretében április 18-án a Müpában mutatja be Adieu! című legújabb egész estés előadását a Recirquel Újcirkusz Társulat.

A Recirquel három egész estés előadás és egy cirkuszi balettmű színre vitele után ismét egy műfaji újdonsággal rukkol elő, hiszen a komikus-akrobatikus újcirkusz duett, egy két bohóckarakterre és a történetmesélésre építő produkció valódi műfaji újdonságnak tekinthető Magyarországon - olvasható a társulat MTI-hez eljuttatott közleményében.

Mint írják, a bohóc a középkor óta nemcsak a szórakoztatás, hanem a művészettörténet meghatározó karaktere is, az önmagát kereső, tépelődő művész önarcképe. Bár manapság elsősorban cirkuszi szereplőként tekintenek rá, a bohóc figurájának eredete valójában nem a cirkuszhoz, hanem a reneszánsz színházművészethez, a commedia dell'artéhoz köthető. A Recirquel legújabb előadásában a színházi bohóc kissé elfeledett, háttérbe szorult karakterének feltámasztására és szerepének újraértelmezésére tesz kísérletet a Lakatos Leonetta és Pintér Áron komikus páros főszereplésével.

A Vági Bence művészeti vezető és Neil Fisher által rendezett Adieu!-ben nem a megszokott bohóceszköztáré lesz a főszerep, a középpontban sokkal inkább az intelligens, kifinomult humor és a színészi játék, valamint a társulattól megszokott trükkök állnak.

Az Adieu! a múlt század ötvenes éveibe, egy házaspár lakásának falai közé kalauzolja a nézőt. A férfi meghalt a háborúban, magára maradt párja pedig belekeseredik abba, hogy elveszítette élete szerelmét. Bánatában megidézi férje szellemét, aki visszakíséri őt a múltba, közös emlékeik közé.

Az Adieu! április 18-án és 19-én, valamint május 18-án lesz látható a Müpában.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
Amerika magára hagyhatja Európát, Trump hamarosan találkozhat Putyinnal – Háborús híreink pénteken

Amerika magára hagyhatja Európát, Trump hamarosan találkozhat Putyinnal – Háborús híreink pénteken

A Reutershez jutott információk szerint az amerikai védelmi minisztérium tisztségviselői azt mondták diplomaták társaságában, hogy Washington szeretné, ha Európa 2027-ig átvenné a NATO hagyományos védelmi képességeinek nagy részét, a hírszerzéstől a rakétákig. Jurij Usakov, az orosz elnök segédtisztje szerint reális esély van arra, hogy a két vezető politikus hamarosan találkozik egymással – közölte a TASzSz. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×