Infostart.hu
eur:
354.45
usd:
311.24
bux:
0
2026. június 30. kedd Pál

Nem kell a könyv, bezár az egyik legismertebb antikvárium

Bezár az ország egyik legismertebb antikváriuma. A Bibliotéka Antikvárium 1972 óta működik Budapesten, az Andrássy út 2.-ben, ahol kedden utoljára nyitottak ki.

A cég ügyvezető igazgatója az InfoRádiónak azt mondta: az utóbbi években egyre csökkent a forgalmuk, a költségek pedig emelkedtek. A létszámot csökkenteni kellett, a tulajdonosok pedig végül úgy döntöttek, hogy ilyen feltételek mellett inkább eladják az üzletet.

Szulyovszky Zsolt szerint a Bibliotéka volt az ország egyik legismertebb antikváriuma, a könyvek iránti kereslet azonban korántsem olyan nagy, mint korábban volt.

Ennek talán inkább anyagi okai vannak, de szerepet játszhat az is, hogy a fiatalabb generáció nem érdeklődik már annyira a könyvek iránt, inkább más médiumok felé fordulnak - tette hozzá.

A Bibliotéka Antikvárium kínálatában megtalálható voltak szépirodalmi és művészeti könyvek, lexikonok, idegen nyelvű, földrajzi és történelmi kötetek, régiségek, metszetek.

A könyvesboltot üzemeltető cég egyik tulajdonosa beszámolt arról is, hogy a raktáron lévő készlet nagysága mára erősen lecsökkent, ami megmaradt, az a céget megvásárló tulajdona lesz.

Szulyovszky Zsolt elmondta azt is: az új tulajdonosok sem működtetik tovább az antikváriumot.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Már Magyar Péter is próbálja megfegyelmezni a lakosságot – itt az üzenet

Már Magyar Péter is próbálja megfegyelmezni a lakosságot – itt az üzenet

A helyzet rendkívüli, az ország több területén már kritikus a helyzet a vízellátásban – mondta a miniszterelnök.

Jön a fizetéskorlátozás és a Szuverenitási Hivatal megszüntetése

Dönthet a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről szóló, valamint a polgármesteri és vármegyei közgyűlési elnöki javadalmazás korlátozásával összefüggő törvényjavaslatokról az Országgyűlés kedden. A képviselők elkezdik az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslat vitáját.
inforadio
ARÉNA
2026.06.30. kedd, 18:00
Velkey György János
az Egyházi Kórházak Egyesületének elnöke, a Bethesda Gyermekkórház főigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×