Infostart.hu
eur:
379.08
usd:
319.45
bux:
130202.21
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
18 éven felülieknek
Az ön által letölteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek.

Ha szeretné, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használjon szűrőprogramot
Vasúti sínek.
Nyitókép: Getty Images/EyeEm Mobile GmbH

Daru dőlt a vonatra, ami ettől kisiklott – sok a halott és a sérült

Thaiföldön egy a fővárosból az ország északkeleti részébe tartó vonat kisiklott szerdán, miután egy építőipari daru ráesett a szerelvény egyik vagonjára, legalább 22 ember meghalt és több mint 30 megsérült – közölte a rendőrség.

A baleset reggel történt Nakhonratcsaszíma tartomány Szikhio kerületében, Bangkoktól 230 km-re északkeletre, egy Ubonratcsathani tartományba tartó vonaton.

„22 ember meghalt és több mint 30 megsérült” – nyilatkozta az AFP francia hírügynökségnek Thatcsapon Csinnavong, Nakhonratcsaszíma tartomány egyik rendőrkapitánya.

A baleset – helyi idő szerint 9 óra körül történt, amikor egy nagysebességű vasútvonal építéséhez használt daru összerogyott és az alatta haladó személyvonatra zuhant. A vagon kisiklott és lángba borult. A tüzet eloltották, és a mentési munkálatok jelenleg is folynak – közölte a rendőrség.

A helyi média által közzétett képeken látható, ahogy a mentők a füstölgő roncsokhoz sietnek.

Címlapról ajánljuk
Sorban álltak az érvek a cukrászdák bevonására az 5+1 akciótervbe

Sorban álltak az érvek a cukrászdák bevonására az 5+1 akciótervbe

Erdélyi Balázs, a Magyar Cukrász Ipartestület szakmai elnöke az InfoRádióban részletezte: akár bérre, akár gépek megújítására fordíthatják a forrásokat, mindenképpen kulcsfontosságú segítséget kapnak a kormányzattól; vékony a határ, hogy a cukrászda üzemeltetése megtérüljön, de a vásárló távolmaradjon az árakat látva.

„A liberális demokrácia kezdi felzabálni saját magát” – Schiffer András az Arénában

Anti-imperialistaként kutyakötelessége az embernek tiltakozni az ellen, hogyha valaki azt gondolja, egy meghatározó ország elnökeként elrendezheti más országok sorsát, de azzal sem ért egyet, hogy Donald Trumppal ellentétben az európai politikában a döntések nem megszemélyesíthetők. Schiffer András ügyvéd, korábbi országgyűlési képviselő, az LMP alapítója és korábbi társelnöke beszélt erről az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.02.13. péntek, 18:00
Hidasi Judit
japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×