Infostart.hu
eur:
385.31
usd:
331.95
bux:
120679.89
2026. január 16. péntek Gusztáv
A Gázai övezetben élő palesztinokat támogató jemeni húszi lázadók szimpatizánsai álrakétákat és áldrónokat a magasba tartva tüntetnek a húszik szárazföldi stratégiai központjaira mért amerikai és izraeli légicsapások ellen a jemeni fővárosban, Szanaában 2025. május 9-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Jajha Arhab

Rossz hír Izraelnek, a húszik is belépnek Irán oldalán a háborúba

Az Irán által támogatott jemeni húszik bejelentették, hogy hivatalosan is csatlakoznak az Izrael és Irán között eszkalálódó háborúhoz, a síita teokratikus rezsim oldalán.

Ez azután történt, hogy az amerikai légierő vasárnap csapásokat mért iráni célpontokra. A milícia már korábban jelezte, hogy készen áll amerikai hajók és hadihajók elleni támadásokra a Vörös-tengeren – írta meg a Tehran Times alapján a portfolio.hu.

Jahja Szári dandártábornok, a húszik katonai szóvivője a közösségi médiában tette közzé a bejelentést. A katonai vezető felszólította az Egyesült Államokat, hogy tartsák távol hajóikat a húszik vörös-tengeri területeitől.

Szanaa, 2025. június 13.
Az Egyesült Államok és Izrael ellen tüntetnek a jemeni húszi lázadók támogatói a jemeni fővárosban, Szanaában 2025. június 13-án. Ezen a napon az izraeli légierő sorozatos csapásokat indított Irán nukleáris képességei gyengítésének és nagy hatótávolságú rakétái megsemmisítésének érdekében, és támadás érte a Forradalmi Gárda teheráni főhadiszállását is.
MTI/EPA/Jajha Arhab
Szanaa, 2025. június 13. Az Egyesült Államok és Izrael ellen tüntetnek a jemeni húszi lázadók támogatói a jemeni fővárosban, Szanaában 2025. június 13-án. Ezen a napon az izraeli légierő sorozatos csapásokat indított Irán nukleáris képességei gyengítésének és nagy hatótávolságú rakétái megsemmisítésének érdekében, és támadás érte a Forradalmi Gárda teheráni főhadiszállását is. MTI/EPA/Jajha Arhab

A bejelentés a jemeni lázadó csoport szombati hivatalos közleményét követi, amelyben elítélték az Izrael által Gázában, Libanonban, Szíriában és más arab és iszlám országokban végrehajtott támadásokat. A közleményben arra figyelmeztettek, hogy Izrael az Egyesült Államok teljes támogatásával az egész régió destabilizálására törekszik.

Címlapról ajánljuk

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

A befektetők a geopolitikai események értékelése mellett a vállalati gyorsjelentésekre is már figyelnek a héten, ugyanis az amerikai nagybankok megnyitották a jelentési szezont. A befektetők eközben szoros figyelemmel kísérik, hogy milyen hírek érkeznek az amerikai-dán egyeztetésekről, hiszen Donald Trump továbbra sem mondott le Grönland megszerzéséről, viszont Iránnal kapcsolatban mintha valamelyest enyhült volna az elnök álláspontja, legalábbis a tegnap esti kijelentései erre utalnak – részben emiatt korrigál az arany, az ezüst, és az olaj ára a korábbi emelkedés után. Közben a chiprészvények a tajvani TSMC erős negyedéves jelentése után kaptak egy lökést. Részvénypiacokon összességében pozitív a hangulat, emelkednek az európai és az amerikai részvények is, köztük a ma jelentő befektetési bankok. Itthon a Mol árfolyama ma is jelentős pluszban van, miután Szijjártó Péter arról beszélt, hogy közel a megállapodás a NIS szerb olajvállalatban lévő orosz tulajdonrész megvásárlásáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×