Infostart.hu
eur:
390.48
usd:
331.02
bux:
111046.97
2025. december 24. szerda Ádám, Éva
Az Iráni Forradalmi Gárda (IRGC) hivatalos honlapja (Sepahnews) által közreadott kép a gárda új generációs ballisztikus rakétáiról egy meg nem nevezett helyszínen rendezett hadgyakorlaton 2021. január 15-én. A Nagy Próféta 15 fedőnevű művelet során a gárda föld-föld ballisztikus rakéták korszerű típusait lőtte ki, és drónokat vetett be képzeletbeli célpontok ellen. A jelentés szerint a Dezful, a Zolfaghar és Zelzal típusú rakéták olyan leszerelhető robbanófejekkel voltak ellátva, amelyek az atmoszférán kívül is irányíthatók, és képesek áthatolni légvédelmi pajzsokon. A gárdának tíz napon belül ez volt a harmadik hadgyakorlata.
Nyitókép: MTI/EPA/SEPAHNEWS

Iráni elitkatonákkal végeztek a bombázások

Az iráni Forradalmi Gárda több tagja életét vesztette a vasárnap indított izraeli csapásokban - közölték az iráni hatóságok.

A Mizán hírügynökség szerint két katona és további hét forradalmi gárdista halt meg a Jazd városát ért izraeli támadásokban két támaszponton. Kom tartomány válságstábja pedig négy forradalmi gárdista haláláról jelentett egy támaszpont elleni csapás során. Kom tartományban található a fordói nukleáris létesítmény is, amelyet vasárnapra virradóra amerikai légitámadás ért.

Az iráni hatóságok szerint a fordói létesítményt ért csapást követően a térségben élő emberek nincsenek veszélyben.

A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (NAÜ) értékelése szerint az iráni nukleáris létesítményeket ért amerikai légicsapásokat követően nem szabadult fel sugárzás azokból.

Az izraeli hadsereg közlése szerint vasárnap tucatnyi célpontot támadtak Iszfahán, Busehr, Ahváz és Jazd térségében mintegy 30 harci repülőgéppel. A célpontok rakétakilövő-állások és drónok voltak.

Busehr tartományból, ahol Irán egyetlen atomerőműve található a helyi sajtó szerint "heves robbanásról" számoltak be. A Sarg című helyi napilap szerint a robbanás órákkal az amerikai légicsapásokat követően történt.

Az iráni igazságügyi tárcához közel álló Mizán hírügynökség szerint a nap folyamán kémkedés címén őrizetbe vettek három személyt, köztük egy európai állampolgárt. A gyanúsítottakat egy különleges egység fogta el Kermánsáh tartományban. Az iráni állampolgároknál több SIM-kártyát és nagy mennyiségű készpénzt foglaltak le.

Címlapról ajánljuk
Itt van a reflux, itt van újra – mire figyeljünk az ünnepi szezonban?

Itt van a reflux, itt van újra – mire figyeljünk az ünnepi szezonban?

Ha ilyen panaszunk van, bizonyos ételeket és bizonyos italokat kerülni érdemes – erről beszélt Barkai László, a Semmelweis Egyetem Belgyógyászati és Onkológiai Klinika adjunktusa, gasztroenterológus az InfoRádióban.

A januártól életbe lépő változásokról szólt az idei utolsó Kormányinfó

Az ünnepek miatt szokatlan időben, kedden délután fél 4-től kezdték a Kormányinfót. Orbán Viktor miniszterelnök korábban azt posztolta, hogy az év valószínűleg utolsó kormányülését tartották kedden. A Kormányinfón nem hangzott el nagy bejelentés, elsősorban a januártól életbe lépő változásokat ismertették. A kormányülésen szó esett a Benes-dekrétumokról is, Orbán Viktor tárgyalt szlovák kollégájával az ügyről – mondta Gulyás Gergely.
VIDEÓ
Új csúcsokkal kanyarodnak rá az ünnepekre az amerikai tőzsdék

Új csúcsokkal kanyarodnak rá az ünnepekre az amerikai tőzsdék

Folytatódik az év végi emelkedés a tőzsdéken, az MSCI All Country World Index hétfőn csúcsot döntött, az USA-ban az S&P 500 pedig tegnap már zsinórban a harmadik napja zárt emelkedéssel. Az ázsiai tőzsdéken ehhez képest csak oldalazás volt jellemző ma reggel, a legtöbb vezető ázsiai index alig mutat érdemi elmozdulást. Európában a tegnapi esés után ma reggel iránykereséssel indult a kereskedés, és délutánra sem alakult ki határozott irány, de a Stoxx 600 egy kis emelkedéssel is új csúcsra tudott menni. A karácsony előtti utolsó kereskedési napon számos előrehozott makroadatot kapunk, amelyek hatással lehetnek a kereskedés hangulatára. A következő napokban az ünnepek miatt változó lesz a tőzsdék nyitvatartása, erről szóló összefoglalónk itt olvasható.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×