Infostart.hu
eur:
387.15
usd:
333.44
bux:
120688.04
2026. március 3. kedd Kornélia
Robert Fico szlovák miniszterelnök érkezik a Vlagyimir Putyin orosz elnökkel tartandó találkozójára a moszkvai Kremlben 2025. május 9-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Reuters pool/Makszim Semetov

Az ellenzék politikai bérgyilkosa – így nevezte Robert Fico az érkező EP-küldöttség vezetőjét

Robert Fico szerint a kormánykoalíció és a parlament működik, az ellenzék viszont megtesz mindent a kormány diszkreditálásáért.

Szerinte az ellenzék és a kormánnyal ellenséges média ezért megtesz mindent, hogy befeketítse a kormányt.

Egy bérgyilkost küldtek ránk

– utalt Fico az Új Szó tudósítása szerint az Európai Parlament múlt heti küldöttségére, amely az uniós támogatások felhasználását és a jogállami alapelvek betartását ellenőrizte. A kormányfő ennek a küldöttségnek a vezetőjét, a cseh EP-képviselőt, Tomáš Zdechovskýt nevezte politikai bérgyilkosnak. Szerinte ugyanis nincs semmi gond az uniós támogatásból épített „haciendákkal”, panziókkal, amelyek közül azonban többet egyáltalán nem használtak panzióként.

Hétfőn azonban fogadja az újabb EP-küldöttséget, amely szintén a jogállam és a demokrácia alapelveinek betartását jön ellenőrizni Szlovákiába. „Nagyon szívesen találkozom velük” – jelentette ki a kormányfő.

Címlapról ajánljuk

Perzsa-öböl: versenyfutás életre-halálra

Az Öböl-menti arab országok egy héten belül kifogyhatnak a légvédelmi fegyvereikből, ha Irán az eddigiekhez hasonló hevességgel zúdítja rájuk rakéta a dróncsapásait. Márpedig ez a háború eddig elképzelhetetlen méretű eszkalációjához vezethet.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, aztán hirtelen rántottak egyet rajta

2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, aztán hirtelen rántottak egyet rajta

Drámai mértékben gyengült kedden a forint. A befektetői hangulatot jelentősen rontotta, hogy a hétfői, mintegy 50 százalékos ugrást követően tovább emelkedett a földgáz világpiaci ára, miközben a közel-keleti háború miatt egyre erősebbek a félelmek az esetleges termelési és szállítási zavaroktól, amelyek az energiaárakon keresztül a régiót is érzékenyen érinthetik. Az elmúlt másfél nap mozgásai alapján kijelenthető, hogy a forint a konfliktus egyik legnagyobb vesztese: a régióban is alulteljesít, kedden például mintegy 2 százalékkal esett, miközben a lengyel zloty 1,2 százalékos gyengülést mutatott, a cseh korona és a román lej pedig ennél is kisebb veszteséggel megúszta. Nemcsak térségi, hanem globális összevetésben is nehéz a forintnál gyengébben teljesítő devizát találni az elmúlt két nap alapján. A Portfolio piaci forrásai szerint a mostani esésben szerepet játszhat az általános túlvettség miatti korrekció, illetve a meredeken emelkedő gázárak nyomán erősödő kockázatkerülés is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×