Infostart.hu
eur:
382.73
usd:
328.03
bux:
0
2025. december 5. péntek Vilma
Dangerous man abusing and terrrozing in anger.
Nyitókép: Getty Images / globalmoments

Tüntetők csaptak össze biztonságiakkal Belgrádban – videó

A szerb fővárosban, a városi képviselőtestület épülete előtt, összecsaptak a biztonságiak és tiltakozók.

A városi közgyűlés ülését az ellenzék igyekezett megzavarni, ennek ellenére sikerült megszavazni a napirendi pontokat. A kormányzó Szerb Haladó Párt képviselői éppen az épületet igyekeztek elhagyni, amikor az őket védő magántestőrök és az épület előtt tiltakozók összetűzésbe keveredtek.

Korábban a kinn tartózkodó ellenzéki képviselők és más tüntetők erőszakosan akartak bejutni az épületbe, ahol az ülés zajlott, ekkor azonban a biztonsági őrök és a rendőrök megakadályozták őket ebben, ám az egyik tüntetőnek sikerült könnygázgránátot dobnia az előcsarnokba. A tiltakozók tojással dobálták meg, és vörös festékkel öntötték le az épületet.

A rendőrség a rendbontókat előállította.

Mint arról az Infostart is beszámolt, kedden a szerbiai parlamentben került sor összetűzésekre, amikor ellenzéki képviselők jelzőfáklyákkal, füsttel, fütyüléssel, tűzoltó készülékek aktiválásával, bekiabálásokkal és verekedéssel igyekeztek megszakítani a szerbiai törvényhozás tavaszi ülésszakának első ülését. A történtek ellenére a házelnök nem rendelt el szünetet, és közölte, hogy a munkát senki nem fogja megakadályozni. A rendbontás során három képviselő megsérült, egyikük agyvérzést kapott, állapota súlyos.

Ivica Dacic belügyminiszter közleményében szégyennek nevezte a történteket, szerinte a parlamenti erőszak Szerbia destabilizációjára irányul. Arra is rámutatott, hogy az ilyen erőszakos cselekményekre nem vonatkozik a képviselők mentelmi joga.

Címképünk illusztráció

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta, a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját. Nem vagyunk még kint a vízből, de egy kevésbé feszült és kockázatos időszak előtt állhatunk. Ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
Drónok veszélyeztették Zelenszkij életét, Ukrajna egyik legnagyobb városa ellen készül orosz offenzíva – Háborús híreink pénteken

Drónok veszélyeztették Zelenszkij életét, Ukrajna egyik legnagyobb városa ellen készül orosz offenzíva – Háborús híreink pénteken

Egy ír hadihajó több drónt észlelt Volodimir Zelenszkij repülőgépének útvonala közelében, az ukrán elnök Dublinba érkezésekor. A drónok pontosan akkor és ott repülhettek el, ahol az ukrán elnök útvonala az eredeti tervek szerint vezetett volna. Oroszország nagyobb offenzívára készül, azzal a céllal, hogy elfoglalják Odesszát és Mikolaivet, elvágják Ukrajnát a Fekete-tengertől – írta meg két orosz katonai elemzőre hivatkozva az orosz MK.ru. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×