A tárca ezek közül a szíriai jegybankot és a szír nemzeti légitársaságot (Syrian Arab Airlines) nevezte meg, de az ismertetés szerint az érintett szervezetek között szíriai energiaipari vállalatok is vannak.
A minisztérium hangsúlyozza ugyanakkor, hogy a tavaly elűzött egykori szíriai elnök, Bassár el-Aszad rezsimjének korábbi tagjaival, valamint a captagon néven ismert, "a szegények kokainjának" is nevezett, elsősorban Szíriában gyártott amfetamin terjesztőivel szemben elrendelt szankciók továbbra is érvényben maradnak.
A minisztériumi tájékoztatás szerint a brit kormány az átmeneti szíriai kormányzati rendszert
"továbbra is cselekedetei, és nem kijelentései alapján ítéli meg".
Az Aszad hatalmát megdöntő Levantei Felszabadítási Mozgalom (Hajat Tahrír as-Sám, HTS) parancsnoka, Ahmed as-Saráa a The Times című konzervatív brit napilapnak adott, nemrégiben közölt interjúban felszólította a nemzetközi közösséget az Aszad-rezsim idején Szíriára kirótt összes szankció feloldására, és arra is, hogy az általa vezetett lázadócsoportot vegyék le a terrorszervezetek listájáról.
A brit kormány a terrorizmusellenes törvény alapján 2012-ben terrorszervezetnek nyilvánította a HTS-t és betiltotta a csoport nagy-britanniai tevékenységét, miután a szerveződés a múltban együttműködött az al-Kaidával.
A HTS 2016-ban megszakította kapcsolatait a terrorhálózattal, de London egyelőre nem tűzte napirendre a lázadócsoport levételét a terrorszervezetként nyilvántartott szerveződések listájáról.