Infostart.hu
eur:
379.43
usd:
319.67
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
gyújtópalack Molotov koktél  // The Molotov cocktail is an essential weapon in the urban defense of citizens
Nyitókép: Manuel Rodriguez Sevillano/Getty Images

Kiderült, kik intézték a detonációkat a marseille-i orosz főkonzulátusnál

Elismerte tettét az a két francia állampolgár, aki ellen az Oroszország marseille-i főkonzulátusánál történt detonációk ügyében indult eljárás - jelentette be a délkelet-franciaországi város ügyészsége.

Nicolas Bessone ügyész azt közölte, hogy a két gyanúsított a francia Nemzeti Tudományos Kutatási Központnál (CNRS) dolgozik, az egyik vegyészként, a másik pedig mérnökként. Tettüket az Oroszország és Ukrajna közötti konfliktussal indokolták. A La Provence című helyi lap úgy tudja, hogy a kutatókat a rendőrség a marseille-i városháza előtt rendezett, Ukrajnát támogató szimpátiatüntetésen fogta el az incidens estéjén.

Az ügyész elmondta, hogy a két ember csütörtökön áll bíróság elé, a vád "mások tulajdonának megrongálása személyre veszélyes eszközzel" és "robbanó- vagy gyújtószerkezet engedély nélküli előállítása".

A főkonzulátus területéről hétfő reggel jelentettek robbanásokat. A rendőrség később azt közölte, hogy három gyújtópalackot dobtak az épületre, ezek detonációkat okoztak, anyagi kár vagy sebesülés azonban nem történt.

Az ukrajnai háború kirobbanásának harmadik évfordulóján elkövetett cselekményt Moszkva azonnal terrortámadásnak minősítette, az oroszországi fő bűnügyi nyomozásokért felelős orosz bizottság pedig bejelentette, hogy nyomozást indít "nemzetközi védelmet élvező személyek vagy intézmények elleni támadás" miatt, ami Oroszországban akár 12 év börtönnel is büntethető bűncselekmény.

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×